Getty Images

Jak przekazuje “Daily Mail”, w miniony weekend Solskjaer miał wysłać swojego “osobistego skauta”, Simona Wellsa, aby ten przyjrzał się bliżej grze pomocnika West Hamu, Declana Rice’a.

Simon Wells miał oglądać poczynania 20-latka w piątkowym meczu “Młotów” przeciwko Sheffield United. Podopieczni Davida Moyesa przegrali to spotkanie 0:1. Rice wypracował akcję, po której w końcówce spotkania stan meczu wyrównał Robert Snodgrass, ale po konsultacji VAR-u stwierdzono, że Anglik pomagał sobie ręką i ostatecznie gola nie uznano.

Declan Rice odzyskał swoją wysoką formę w ostatnich tygodniach po trudnej dla siebie pierwszej części obecnego sezonu. 20-latek ma znajdować się wśród głównych celów Manchesteru United w kwestii wzmocnienia środka pola.

Simon Wells to najbardziej zaufany skaut Ole Gunnara Solskjaera, który prosi go o szczególne zadania i przyglądanie się konkretnym piłkarzom, którzy mogliby poprawić grę drużyny “Czerwonych Diabłów”. Swoje raporty składa bezpośrednio do Norwega, po tym jak przejął nową rolę w klubie we wrześniu ubiegłego roku.

Rice, który ma na koncie siedem występów w barwach dorosłej kadry Anglii, jest związany kontraktem z West Hamem do połowy 2024 roku. Jednak zdaniem “Daily Mail”, “Młoty” mają spodziewać się oferty ws. Anglika ze strony Manchesteru United w najbliższych miesiącach.

Dyskusja