Getty Images

Marcus Rashford przeżywa obecnie najlepszy okres w swojej dotychczasowej karierze i bez wątpienia rywalizuje o miano piłkarza sezonu Premier League. Jego kolega z drużyny, Harry Maguire, zdradził jakie wrażenie wywarł na nim Anglik przy pierwszym spotkaniu.

Rashford ma już na swoim koncie 19 trafień, z czego 14 ustrzelił w Premier League. Pod względem zdobyczy strzeleckiej przerasta więc takie osobistości jak Harry Kane, Sadio Mane i Mohamed Salah, a przewyższa go jedynie Jamie Vardy.

Nic dziwnego zatem, że reprezentant Anglii zbiera wiele pochwał od ekspertów jak i piłkarzy. Do tej drugiej grupy zalicza się Harry Maguire, który stwierdził, iż pod wrażeniem olbrzymiego potencjału wychowanka “Czerwonych Diabłów” był już na ich pierwszym wspólnym zgrupowaniu kadry “Synów Albionu”.

Marcus [Rashford] zalicza się do najlepszych graczy z wielką jakością. Pamiętam jedną z moich pierwszych sesji treningowych w reprezentacji na której go zobaczyłem, naprawdę się wówczas wyróżniał. Jego umiejętność gry w piłkę, technika, ma wszystko co potrzeba do zrobienia kariery na najwyższym poziomie – mówił Maguire.

– Cieszę się, że w końcu osiąga cele na jakie od dawna zasługiwał, a mam nadzieje, iż na tym nie poprzestanie. Wciąż ma wiele do zrobienia w tym sezonie – dodał.

Dyskusja