Getty Images

Pełniący rolę kapitana w wygranym 4:0 meczu z Norwich City Maguire, przyznał że wygrywanie jest niezwykle ważne w kwestii budowania pewności siebie i dodał, że wraz z kolegami w pełni zasłużyli na to zwycięstwo, co powinni przyznać nawet rywale.

– Uważam, że naprawdę ważne jest, aby cieszyć się z tego, gdy gra się dobrze i się wygrywa. Chłopcy zagrali w tym meczu na świetnej intensywności. Nie mam żadnych wątpliwości, że tym razem zagraliśmy naprawdę dobrze – mówił dalej Anglik.

– Jestem pewny, że jeżeliby zapytać chłopaków z Norwich, którzy schodzili z boiska, to powiedzą, że odczuwali nasz pressing i widzieli to, jak ciężko pracowaliśmy na boisku.

– Oczywiście byliśmy zawiedzeni naszym występem w meczu przeciwko Manchesterowi City. Bez wątpienia pierwsza połowa z tamtego spotkania nie była wystarczająco dobra w naszym wykonaniu. Wiedzieliśmy więc, że musimy wygrać ten mecz. Po prostu – dodał.

Występ Maguire’a, który opuścił wspomniany mecz derbowy w Pucharze Ligi, w spotkaniu przeciwko Norwich City stał pod znakiem zapytania po urazie, jakiego Anglik doznał w potyczce z Wolverhampton w FA Cup. Media prześcigały się w spekulacjach jak długo potrwa przerwa w grze obrońcy.

Ostatecznie jednak Maguire szybko doszedł do siebie i poprowadził swoją drużynę w roli kapitana już w spotkaniu z “Kanarkami”. Jak sam przyznaje czuje się już dobrze i wciąż wierzy w to, że jego zespół stać na zajęcie miejsca w TOP 4.

– Miałem problem z mięśniem, ale to był tylko mały mięsień. Zazwyczaj szybko dochodzę do siebie i potrafię grać z odrobiną bólu. Wszystko już w porządku i przeszedłem przez ten mecz bez problemu. Czuję się dobrze i jestem gotowy na kolejne spotkanie – zapewniał Maguire.

– Naszym obecnym problemem jest brak regularności. Zagraliśmy dwa dobre mecze i jeden zły. To nie jest wystarczające. Jeżeli jednak uda nam się odnieść kilka zwycięstw z rzędu, to będziemy mieli duże szanse na miejsce w czołowej czwórce – zakończył.

Dyskusja