manutd.com

Po raz pierwszy w historii fani Manchesteru United będą mogli zbudować unikalny i autentyczny “Teatr Marzeń” z kolców LEGO® – informuje strona internetowa klubu z Old Trafford, tym samym oficjalnie potwierdzając wcześniejsze doniesienia o nawiązaniu współpracy ze słynnym producentem zabawek.

Fani Manchesteru United i marki LEGO® będą mogli zbudować teraz Old Trafford “cegła po cegle”. Model słynnego stadionu składa się z aż 3 898 elementów. Został stworzony przede wszystkim z myślą o fanach w wieku 16 lat i więcej. Replika jest w skali 1:600 w stosunku do oryginału i zawiera autentyczne detale, jak chociażby pomnik tzw. “Świętej Trójcy” znajdujący się przed stadionem czy zegar upamiętniający tragedię w Monachium.

Źródło: Twitter
Źródło: Twitter

– Stworzenie Old Trafford z klocków LEGO było niesamowitym wyzwaniem projektanckim dla naszego teamu. Nie możemy być jednak bardziej szczęśliwi z efektów naszej pracy – mówił Michael Psiaki, mistrz designu LEGO.

– Ten 110-letni stadion opowiada nam o wielu ważnych miejscach i historiach, które zawarliśmy konstruując ten model. Jesteśmy podekscytowani tym, że nasi fani będą w stanie doświadczyć tej historii i dbałości o detale, jaką przyłożyliśmy konstruując dumnie ten ikoniczny stadion – dodał.

Źródło: Twitter

 

Źródło: Twitter
Źródło: Twitter

Sprzedaż tego modelu ma ruszyć od 16 stycznia br. za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego LEGO (www.lego.com), ale wówczas oferta ta będzie skierowana jedynie do członków VIP firmy. Do ogólnej sprzedaży Old Trafford w wersji słynnych klocków ma trafić 1 lutego br., a więc na swoją 110. rocznicę istnienia. Cena katalogowa ma wynosić 269,99 euro.

Dyskusja