Getty Images

Jak przekazuje Samuel Luckhurst z “Manchester Evening News”, klub z Old Trafford stara się pozyskać na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu środkowego pomocnika. W tym kontekście wymienia piłkarza Atletico Madryt, Marcosa Llorente.

Zdaniem “MEN” poważne urazy Paula Pogby (operacja kostki) i Scotta McTominaya (uszkodzenie więzadeł w kolanie) sprawiły, że Manchester United ma skupiać się na analizowaniu opcji na rynku transferowym w Europie.

“Czerwone Diabły” chciałyby ponoć wypożyczyć środkowego pomocnika i zdaniem skautów klubu idealny kandydatem do tego ma być zawodnik Atletico Madryt, Marcos Llorente. 24-latek przeniósł się do ekipy Diego Simeone w minione lato z Realu Madryt za 35 milionów euro.

Jednak od tamtego czasu pojawił się w wyjściowym składzie Atletico zaledwie w 3 z 19 meczów La Liga, a w ciągu ostatnich 8 tygodni zdołał zagrać zaledwie 16 minut w spotkaniach ligowych i w Lidze Mistrzów.

Manchester United ma skupiać się obecnie na piłkarzach, którzy nie mogą liczyć na regularną grę w topowych europejskich ligach. Marcos Llorente znajduje się za Saulem Niguezem, Thomasem Parteyem, Koke i Hectorem Herrerą przy ustalaniu składu Atletico przez Diego Simeone.

W minione lato Manchester United zamieścił ogłoszenie ws. poszukiwania nowych skautów do pierwszej drużyny na Hiszpanię i Francję. Zdaniem “MEN” szef skautów klubu z Old Trafford, Marcel Bout miał w ostatnich dniach udać się do Hiszpanii.

Trudności w przeprowadzaniu transferów piłkarzy o odpowiedniej jakości podczas zimowego okna transferowego, miały przekonać władze klubu z Old Trafford do rozważenia tymczasowego rozwiązania w środku pomocy.

Jednocześnie “Czerwone Diabły” cały czas próbują sfinalizować transfer kapitana Sportingu Lizbona, Bruno Fernandesa, który może grać zarówno jako ofensywny pomocnik, jak i jako rozgrywający. Przy czym “MEN” zaznacza, że “Czerwone Diabły” chciałyby dokonać dwóch osobnych transferów na pozycję “numer 10” i do środka pomocy w trakcie tegorocznych okienek transferowych.

Dyskusja