Getty Images

Manchester United w powtórzonym spotkaniu trzeciej rundy Pucharu Anglii pokonał Wolverhampton Wanderers 1:0. Bramkę na wagę awansu zdobył Juan Mata.

Pierwsza połowa meczu na Old Trafford przyniosła zdecydowanie więcej emocji niż starcie na Molineux. “Czerwone Diabły” starały się wykorzystać wysoko ustawioną linię defensywy gości i kilka razy zdołały posłać świetne piłki na wolne pole. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z Ruddym znalazł się Daniel James, ale w obu przypadkach doświadczony golkiper zachował więcej zimnej krwi. W 28. minucie sytuacji strzeleckiej doszedł Juan Mata, ale i jego strzał nie sprawił bramkarzowi przyjezdnych większych trudności.

Zespół Wolverhampton kilka razy wysłał sygnały ostrzegawcze. W 8. minucie Raul Jimenez popisał się świetnym zwodem w polu karnym i bardzo słabym wykończeniem, przez co z łatwością interweniował Romero. W 10. minucie, po złym podaniu Freda, do siatki trafił Neto, przepisy były jednak w tym przypadku bezwzględne – po analizie VAR sędziowie doszukali się zagrania ręką Raula Jimeneza i anulowali bramkę.

Po przerwie przy piłce nadal częściej utrzymywali się gospodarze, prowadzący w większości monotonne akcje w ataku pozycyjnym przy dość zachowawczo grającym rywalu. Druga połowa nie obfitowała zatem w momenty piłkarskiej jakości.

W 52. minucie kolejny raz okazja bramkowa przypadła Jamesowi, który po świetnym podaniu Brandona Williamsa z ostrego kąta strzelał obok dalszego słupka.

Kwadrans później wreszcie doczekaliśmy się przełamania. Błąd obrońców Wolverhampton wykorzystał Anthony Martial, który przyjął długie podanie i posłał prostopadłą piłkę do Juana Maty. Hiszpan zdołał uniknąć spalonego, a potem spokojną podcinką pokonał Ruddy’ego.

Ostatni akt meczu to nieśmiałe próby wyrównania przez przyjezdnych, którzy wykorzystywali nieliczne okazje do kontry oraz akcje skrzydłowych. “Czerwonym Diabłom” przysparzało to jednak mniej stresu niż kontuzja Marcusa Rashforda, który mimo wysiłków musiał opuścić boisko zaledwie kwadrans po tym jak wszedł z ławki rezerwowych.

Manchester United – Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0)
Bramka: Mata 67′

Manchester United: Romero, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams, Matić, Mata, Fred, Greenwood (Pereira 64′), Martial, James (Rashford 64′, Lingard 80′)

Wolverhampton: Ruddy, Doherty, Dendoncker, Coady, Saiss, Otto (Vinagre 75′), Traore (Buur 88′), Moutinho, Neves, Neto (Gibbs-White 71′), Jimenez