Getty Images

Pomocnik Ajaksu, Donny van de Beek, którego w ostatnich dniach łączono z transferem do Manchesteru United, prawdopodobnie opuści ekipę mistrzów Holandii w nadchodzące lato i rozważy przenosiny do Premier League – informuje Sky Sports.

22-latek ostatnio odrzucił możliwość opuszczenia ubiegłorocznego półfinalisty rozgrywek Ligi Mistrzów już podczas obecnego okna transferowego. Przy czym Holender ma być otwarty na przenosiny do Premier League latem, jeżeli pojawią się formalne oferty z tego kierunku.

Reprezentanci Donny’ego van de Beeka rozmawiają z drużyną skautów reprezentacji Holandii, aby określić najlepszą pozycją na boisku dla Holendra, ale jeżeli chodzi o dyskusje z Manchesterem United bądź innym klubem z Premier League, to zdaniem Sky Sports, nie miały one jeszcze miejsca.

22-latkiem interesuje się także Real Madryt, ale nie zawarto jak dotąd żadnego porozumienia między klubami i oczekuje się, że zawodnik nie opuści Ajaksu przed tegorocznym letnim oknem transferowym.

– To nie jest nic, co mogę i co chcę zrobić w tej chwili. Mówiłem już to wcześniej i powtórzę po raz kolejny: zostaję w Ajaksie w tym sezonie. Być może także w kolejnym – mówił Van de Beek w rozmowie z FOX Sports Netherlands po niedawnym towarzyskim spotkaniu Ajaksu z Club Brugge, które odbyło się w Katarze.

– Doniesienia na temat zainteresowania moją osobą ze strony Realu Madryt czy Manchesteru United, to dobry znak, ale teraz nie jest to dla mnie ważne. Mówiłem, że zostanę w tym sezonie w Ajaksie i zrobię to na 100 procent – dodał.

Kontrakt Donny’ego van de Beeka z Ajaksem wygasa wraz z końcem czerwca 2022 roku. Mistrzowie Holandii w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zajęli dopiero trzecie miejsca w fazie grupowej (za Valencią i Chelsea). W związku z tym zmierzą się w lutym z Getafe w ramach 1/32 finału Ligi Europy.

Dyskusja