Getty Images

Jak przekazuje “Daily Mail”, Gareth Southgate rozważa włączenie do dorosłej reprezentacji Anglii 18-letniego napastnika Manchesteru United, Masona Greenwooda, co tym samym może otworzyć wychowankowi “Czerwonych Diabłów” drogę do występów na turnieju Euro 2020.

Greenwood dopiero niedawno debiutował w kadrze U-21, ale niewykluczone, że już niebawem zrobi jeszcze większy skok i przeniesie się do seniorskiej drużyny reprezentacji Anglii.

Selekcjoner kadry “Trzech Lwów”, Gareth Southgate, przed nadchodzącym turniejem Euro 2020, największy problem ma z selekcją zawodników ofensywnych. Największym ciosem jest poważna kontuzja Harry’ego Kane’a, który – zgodnie z zapowiedziami menedżera Tottenhamu, Jose Mourinho – może opuścić nadchodzące mistrzostwa Europy.

W świetnej formie znajduje się ostatnio Jamie Vardy z Leicester City, ale zawodnik “Lisów” już jakiś czas temu zakończył reprezentacyjną karierę. Z kolei Callum Wilson z Bournemouth zaliczył znaczący spadek formy.

Skorzystać z tego może za to znajdujący się w świetnej formie napastnik Southampton, Danny Ings, a także 22-letni Dominic Calvert-Lewin z Evertonu, jego rówieśnik Tammy Abraham z Chelsea, a także wspomniany 18-letni Mason Greenwood.

Ole Gunnar Solskjaer pytany niedawno o sugestie dotyczące tego, że młody Anglik, który zdobył w tym sezonie 9 bramek w 27 występach we wszystkich rozgrywkach, może zostać powołany na Euro 2020 w obliczu kontuzji Harry’ego Kane’a, apelował o pozostawienie wychowanka “Czerwonych Diabłów” w spokoju, aby mógł skupić się na własnym rozwoju.

Dużo ma jednak wskazywać na to, że tego spokoju 18-latek z miesiąca na miesiąc będzie miał coraz mniej, a źródło, na której powołuje się “Daily Mail”, sugeruje że Gareth Southgate jest zwolennikiem talentu Masona Greenwooda, w związku z czym można się spodziewać, że niebawem napastnik Manchesteru United otrzyma swoje pierwsze powołanie do dorosłej kadry narodowej.

Gareth Southgate lubi styl gry Masona Greenwooda i wyraził się pod tym kątem jasno. Zawodnik ten jest silnym kandydatem do przebicia się do składu reprezentacji – cytuje “Daily Mail” swojego anonimowego rozmówcę.

Callum Hudson-Odoi został powołany do kadry nawet nie grając wcześniej w meczu Premier League dla Chelsea. Tymczasem Mason ma ich już na koncie około 20. Sztabowi trenerskiemu wszystko podoba się w jego osobie – technika, brak konieczności odchylenia nogi zanim odda strzał.

– Są bardzo nim zainteresowani i jeżeli dalej będzie zaliczał występy oraz strzelał gole, to trudno mi uwierzyć, że nie znajdzie się w kadrze.

Dyskusja