Getty Images

W związku z informacjami łączącymi Mauricio Pochettino z pracą w Manchesterze United, Argentyńczyk postanowił odpowiedzieć na pytania dotyczące jego przyszłości.

Były menedżer Tottenhamu, Mauricio Pochettino, starał się nie odkrywać kart, gdy został zapytany o swój następny ruch, podczas krótkiej rozmowy przy okazji uruchomienia nowego kanału telewizyjnego LaLiga TV.

Przyszłość Argentyńczyka jest przedmiotem wielkich spekulacji, a niedawne, sensacyjne wieści donoszą, że Pochettino przedstawił już swoje żądania związane z przyjściem na Old Trafford.

Jak rzekomo twierdzi ważna osoba z otoczenia klubu, Manchester United ma nadzieję, że zastąpienie obecnego menedżera Ole Gunnara Solskjaera uda się przeprowadzić przed rozpoczęciem następnego sezonu.

W środowej rozmowie z mediami, 47-latek starał się nie zamykać sobie żadnych opcji. Zapytany, co trzeba zrobić, by trafił ponownie do LaLiga, były menedżer Espanyolu, odpowiedział bezczelnie:

– Przepraszam, nie rozumiem pytania!

– Próbuję oglądać teraz dużo futbolu i spędzać czas z rodziną. Dobrze, że mam wolne przez najbliższe dwa tygodnie (aby wziąć dwutygodniowy, darmowy okres w LaLigaTV).

– Jeśli chodzi o La Liga, jestem Argentyńczykiem, ale tak naprawdę pół Argentyńczykiem, pół Hiszpanem, Katalończykiem. Dobra mieszanka.

– Miałem szczęście, że rozpocząłem karierę jako menedżer w Espanyolu w Barcelonie, a potem przybyłem do Premier League do Anglii, aby uczyć się angielskiego i innej kultury.

– Oczywiście jestem dziś lepszą osobą, z większą wiedzą. Żyję wspaniałymi doświadczeniami. Premier League to Premier League, ale myślę, że to świetna okazja dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, aby zostać fanami La Liga i mieć z nią bardzo bliski kontakt.

– Oczywiście futbol narodził się w Anglii, ale La Liga ma niesamowitą piłkę nożną i niesamowitych trenerów. Wszystko co jest dzisiaj odnoszone jest do zawodników, trenerów, piłki nożnej z ostatnich 20 lat, która jest pokazywana na całym świecie.

– Jako trener, z Gustavo, zawsze staramy się być w najlepszym miejscu. Myślę, że Anglia i Hiszpania to dwie najlepsze ligi na świecie.

Dyskusja