Getty Images

Manchester United po skromnym zwycięstwie w powtórkowym meczu z Wolves awansował do 4. rundy Pucharu Anglii. Ole Gunnar Solskjaer udzielił także pomeczowego wywiadu klubowej telewizji. Norweg mógł być zadowolony ze swoich piłkarzy, a szczególnie z zachowania kolejnego czystego konta z rzędu.

WYWIAD OLE GUNNARA SOLSKJAERA DLA MUTV PO MECZU Z WOLVES

Co możesz nam powiedzieć o Marcusie Rashfordzie?

Marcus [Rashford] ostatnio miał problem z plecami, ale to nie ten sam uraz. To coś innego. Nie sądzę, żeby było to powiązane, ale musiał opuścić boisko. Mogę powiedzieć, że zrobimy wszystko, co możemy, aby postawić go na nogi na niedzielę. Nie mogę obiecać, że nam się uda.

Źródło: Getty Images.

Kiedy zobaczyłeś losowanie, na pewno wiedziałeś, że będzie to ciężka przeprawa. Jesteś zachwycony, że udało się wam awansować?

– Zdecydowanie. Dwa czyste konta, solidne występy. Byliśmy krytykowani za brak sytuacji na Molineux, ale jesteśmy zachwyceni. To trudny zespół do złamania. Zobaczymy się ponownie niedługo, więc to był test przed starciem ligowym. Wykreowaliśmy trzy lub cztery wielkie okazje, których nie widywaliśmy zbyt często w konfrontacjach z Wolves.

Cieszy cię kolejne czyste konto?

– Zdecydowanie. Przycisnęli nas w końcówce spotkania, ale tak naprawdę nie stworzyli sobie zbyt wielu czystych sytuacji. Nie pamiętam wielu. Przy bramce, którą zdobyli, myślałem że był faul na Harrym Maguierze. Jestem zachwycony, że udało nam się przejść do kolejnej rundy. Pod koniec nasze nogi odczuwały zmęczenie, ale spodziewaliśmy się tego, ponieważ rozegraliśmy wiele spotkań w tym okresie. Chcemy doprowadzić wszystkich do pełni sił na niedzielę.

Wspaniałe wykończenie Juana Maty?

– Tak samo jak wyjście na pozycje. Szybkość! Dobra robota Anthony’ego [Martiala], który doskonale podał w tempo. Sądziłem, że spóźnił się z podaniem, ale jednak nie i później to znakomite wykończenie Juana [Maty]. Widzieliśmy go w takich sytuacjach wiele razy podczas treningu. Jestem nim zachwycony. Jestem zachwycony jego wpływem na zespół w tym momencie. Był absolutnie na topie zarówno w szatni, jak i na boisku.

Tranmere czy Watford w kolejnej rundzie?

– Musimy skupić się na sobie. Gdziekolwiek się udamy, musimy spróbować zwyciężyć.

Dyskusja