Getty Images

Jak przekazuje dziennikarz „The Telegraph”, James Ducker, Manchester United uzgodnił warunki indywidualnej umowy z Bruno Fernandesem. Do pełnego porozumienia brakuje jeszcze akceptacji na linii klub z Old Trafford-Sporting Lizbona.

Ole Gunnar Solskjaer liczy na to, że w obliczu kontuzji Scotta McTominaya i Paula Pogby, władzom „Czerwonych Diabłów” uda się niebawem dopiąć transfer Bruno Fernandesa, który stałby się czwartym nabytkiem Norwega w roli menedżera klubu z Old Trafford.

Zdaniem „The Telegraph”, Manchester United ma liczyć na zamknięcie umowy za 25-latka w kwocie 50 milionów funtów. Sporting początkowo chciał za swojego kapitana 68 milionów funtów, ale z uwagi na duże problemy finansowe portugalskiego klubu, prawdopodobnie będzie zmuszony przystać na niższą kwotę. Zdaniem „Daily Mail” Portugalczyk miałby zarabiać 130 tysięcy funtów tygodniowo.

W całą akcję zaangażowany ma być znany agent, Jorge Mendes. Portugalczyk był widziany w loży dyrektorskiej na Old Trafford podczas środowego meczu Manchesteru United z Wolverhampton w FA Cup. Przy czym działacz piłkarski jest też blisko związany z „Wilkami”, z uwagi na to, że chińscy właściciele tego klubu, posiadają akcje w jego agencji, Gestifute. Ed Woodward nie był obecny na środowym meczu.

„The Telegraph” powtarza także wcześniejsze doniesienia portugalskich mediów, jakoby Sporting chciał, aby Fernandes zagrał jeszcze w piątkowych derbach Lizbony z Benficą.

Sporting ma być wciąż zainteresowany pozyskaniem w zamian jakiegoś zawodnika „Czerwonych Diabłów” na zasadzie wypożyczenia bądź transferu definitywnego. Wiele w tym kontekście mówiło się o Marcosie Rojo, ale sprawa ta jest skomplikowana. Poza tym klub miał odrzucić możliwość wypożyczenia bramkarza Manchesteru United, Joela Pereiry. Sam Solskjaer także jest niechętny na zezwolenie któremuś ze swoich piłkarzy na opuszczenie klubu, przed uprzednim wzmocnieniem składu.

„The Telegraph” podaje także nowe wieści w sprawie Ashleya Younga i jego potencjalnej styczniowej przeprowadzki do Interu. Włoski klub miał porozumieć się już z Romą ws. transferu innego lewego obrońcy, Leonardo Spinazzoli.

Jednak Inter ma puścić na wypożyczenie do Verony Federico Dimarco, co oznacza, że nawet sprowadzenie Spinazzoli wciąż otwiera drzwi do transferu do Mediolanu dla Ashleya Younga. Anglikowi wygasa kontrakt z Manchesterem United wraz z końcem czerwca br. i odrzucił już możliwość przedłużenia tej umowy.

Dyskusja