manutd.com

Jak przekazała najpierw stacja ESPN, a co potwierdziła potem stacja Sky Sports, Manchester United miał skorzystać z zapisu w kontrakcie Erika Bailly’ego i przedłużyć jego umowę o kolejne dwa lata.

Iworyjczyk trafił na Old Trafford z Villarreal w 2016 roku za 30 milionów funtów. Wówczas to podpisał 4-letnią umowę z opcją jej przedłużenia o kolejne 24 miesiące. Oznaczało to, że obecny kontrakt 25-latka kończył się w czerwcu br., ale Manchester United miał skorzystać z możliwości wydłużenia jej o 2 lata.

Tym samym, jeżeli informacje te są prawdziwe, a można z dużym prawdopodobieństwem tak zakładać, Eric Bailly zostanie na Old Trafford co najmniej do końca sezonu 2021/2022.

Klub z Old Trafford zdecydował się przedłużyć umowę ze środkowym obrońcą po tym jak powrócił on do gry po ciężkiej kontuzji kolana.

Jest mało prawdopodobne, aby Iworyjczyk pojawił się na boisku już w niedzielnym meczu z Liverpoolem, ale istnieje szansa, że otrzyma okazję gry w 4. rundzie Pucharu Anglii w spotkaniu przeciwko Watfordowi bądź Tranmere Rovers, które odbędzie się 26 stycznia br. (niedziela).

Przeczytaj także:  Solskjaer: Anthony Martial powinien przebić barierę 20 bramek w tym sezonie

Dyskusja