Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer potwierdził na konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem z Liverpoolem, że w obliczu prawdopodobnego opuszczenia na dniach klubu z Old Trafford przez Ashleya Younga, rolę kapitana drużyny na stałe przejmie Harry Maguire.

Harry [Maguire] nosił ostatnio kapitańską opaskę i będzie dalej ją nosił. Jest liderem w naszej grupie. Nie jestem tym zaskoczony, bardziej jestem pod wrażeniem jego zdolności przywódczych. Dlatego też dalej będzie to robił – mówił Solskjaer.

– Przybył do tej drużyny i wszystko, co robi, mówi mi, że jest liderem. Jest też częścią grupy piłkarzy, która przewodzi tą młodą drużyną. Do tej pory był tutaj Ashley [Young], jest też David [de Gea], Marcus [Rashford] i właśnie Harry. Dlatego też Harry będzie dalej nosił opaskę kapitańską – dodał Norweg.

Harry Maguire przeniósł się do Manchester United z Leicester City w minione lato za rekordową jak na obrońcę kwotę. Pod nieobecność Ashleya Younga często przyodziewał opaskę kapitańską “Czerwonych Diabłów”. Teraz stał się pełnoprawnym kapitanem ekipy z Old Trafford.

Przeczytaj także:  Sytuacja kadrowa przed meczem z Watfordem

Dyskusja