Getty Images

Były napastnik Manchesteru United, Louis Saha, określił Jesse’ego Lingarda jako zawodnika frustrującego do oglądania. Aby to zmienić, były reprezentant Anglii musi poprawić swoją grę w końcowej fazie akcji.

Anglik przeżywa obecnie bardzo ciężki okres – w Premier League zaliczył jedynie 867 minut, a selekcjoner kadry narodowej, Gareth Southgate, zdecydował się w ostatnim czasie zrezygnować z jego usług.

27-latek stał się obiektem ogromnej krytyki w ostatnich miesiącach. Anglikowi wytyka się, że w 2019 roku w meczach Premier League nie zaliczył ani jednej asysty i bramki.

Pewnych słów krytyki nie szczędził Lingardowi również strzelec 42 bramek dla “Czerwonych Diabłów”, Luis Saha, który stwierdził, że ten nie pokazuję pełni swojego potencjału.

Jesse [Lingard] to energiczny i wybiegany gracz, ale nie potrafi odpowiednio zbalansować swojej gry i zawodzi w końcowej strefie – powiedział były reprezentant Francji.

– Kiedy patrzę na jego grę, to jestem naprawdę sfrustrowany, ponieważ wiele rzeczy wychodzi mu dobrze, ale jego gra w fazie ataku nie jest wystarczająco dobra, co jest dość niepokojące w przypadku ofensywnego pomocnika.

– Posiada duże pokłady talentu i jest dobrym zawodnikiem, ale czasami nie może się odnaleźć w trakcie spotkania i nie możemy ujrzeć go wówczas w odpowiednich strefach boiska. Kiedy Jesse jednak znajdzie się we właściwym miejscu i nawiąże odpowiednią współpracę z partnerami, to będzie zdobywał bramki – zakończył Saha.

Kontrakt Lingarda wygasa latem przyszłego roku i wydaje się, że najbliższe miesiące będą decydujące dla jego kariery. Jeśli nie odzyska utraconej formy, to prawdopodobnie opuści macierzysty klub.

Przeczytaj także:  Solskjaer po meczu z Chelsea dla MUTV: broniliśmy się jak lwy

Dyskusja