W minioną środę piłkarki Manchesteru United powróciły do rozgrywek FA Women’s Continental League Cup, gdzie na Leigh Sports Village mierzyły się z zawodniczkami Brighton & Hove Albion. “Czerwone Diablice” pokonały rywalki 2:1 i awansowały do półfinału tych rozgrywek.

Podopieczne Casey Stoney zaczęły od mocnego uderzenia i już przed upływem pierwszego kwadransa wyszły na prowadzenie. Katie Zalem popisała się świetnym dośrodkowaniem w pole karne, wprost na nogę Abbie McManus, która musiała tylko dostawić ją do piłki i z kilku metrów wpakować futbolówkę do siatki. Tak też zrobiła.

W pierwszej połowie to głównie “Czerwone Diablice” stwarzały dalej zagrożenie pod bramką gości. Groźne akcje na skrzydłach przeprowadzały Jess Sigsworth i Kirsty Hanson. Ta pierwsza miała doskonałą okazję na zdobycie drugiego gola po dośrodkowaniu Katie Zalem, ale jej strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Ekipa przyjezdnych także potrafiła mocno dać o sobie znać. Bliska wyrównania była Kate Nilden, a sytuację sam na sam miała Matilde Lundorf, ale dobrze w bramce spisała się Mary Earps.

Pod koniec pierwszej połowy Amy Turner faulowała w swoim polu karnym i ekipa gości miała doskonałą szansę na wyrównanie. Do piłki podeszła Ini-Abasi Umotong, ale trafia jedynie w poprzeczkę. Na przerwę podopieczne Casey Stoney szczęśliwie schodziły z jednobramkową zaliczką.

“Czerwone Diablice” nie rozpoczęły drugiej połowy z taką werwą jak zrobiły to w pierwszej odsłonie gry. Dopiero podwójna zmiana w 62 minucie i wprowadzenie do gry Lauren James oraz Lizzie Arnot rozruszały ekipę gospodarzy.

Chwilę później Jane Ross miała swoją szansę ścinając do środka i oddając strzał. Później, po kombinacyjnej akcji Lauren James z Jess Sigsworth, po raz kolejny dobrze broniła bramkarka Brighton.

Jednak na kwadrans przed końcem, podopieczne Casey Stoney zdołały zadać kolejny cios rywalkom. Katie Zalem perfekcyjnym podaniem znalazła Jess Sigsworth, a napastniczka “Czerwonych Diablic” dostrzegła niepilnowaną Jane Ross i dośrodkowała w jej stronę. Szkocka zawodniczka bez trudu podwyższyła na 2:0.

Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry zrobiło się jednak nerwowo. Hayley Ladd faulowała w polu karnym Umotong i ekipa Brighton po raz drugi w tym meczu stanęła przed szansą zdobycia gola z jedenastu metrów. Tym razem do piłki podeszła rezerwowa Kayleigh Green i umieściła ją w siatce.

Sędzia główny spotkania doliczył do regulaminowego czasu gry aż sześć minut. Piłkarki gości w tym czasie posyłały mnóstwo dalekich piłek i dośrodkowań w stronę pole karnego “Czerwonych Diablic”, ale ostatecznie bez efektów. Podopieczne Casey Stoney wygrały 2:1 i zameldowały się w półfinale FA Women’s Continental League Cup.

W swoim kolejnym meczu już w najbliższą niedzielę (19.01) podopieczne Casey Stoney zmierzą się na własnym boisku z piłkarkami Tottenhamu w ramach rozgrywek FA Women’s Super League.

Manchester United – Brighton & Hove Albion 2:1 (McManus 14′, Ross 75′ – Green 83′ karny)

Skład piłkarek Manchesteru United: Earps – Harris, McManus, A.Turner (James 62′), Smith – Ladd, Zelem (kapitan) Toone – Sigsworth (Okvist 83′) , Ross, Hanson (Arnot 62′)

Niewykorzystane zmiany: Ramsey, Galton, Groenen