Getty Images

Marcus Rashford za pośrednictwem swojego konta na Twitterze przesłał specjalną wiadomość do wszystkich swoich fanów i kibiców Manchesteru United. Anglik zapowiedział, że wróci do gry “zdrowszy niż kiedykolwiek wcześniej”.

22-latek nabawił się urazu pleców podczas powtarzanego meczu 3. rundy FA Cup przeciwko Wolverhampton. Jak się okazało Anglik doznał zmęczeniowego złamania kości kręgosłupa w dwóch miejscach, a do tego też ma problemy z ukruszoną kością w stopie.

To wszystko sprawia, że choć Rashfordaprawdopodobnie nie będzie musiał przejść operacji, aby uporać się z tymi problemami zdrowotnymi, to jednak będzie musiał dłużej odpocząć od piłki, co potwierdził po niedzielnym meczu z Liverpoolem menedżer “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer.

– Na pewno nie wróci do gry co najmniej do momentu zakończenia przerwy zimowej. Nie jestem lekarzem, ale normalnie zmęczeniowe złamania potrzebują sześciu tygodni, aby się zagoić. Potem prawdopodobnie dojdzie do tego jeszcze pewien okres rehabilitacji – mówił Norweg.

To kolejny cios dla fanów Manchesteru United, bowiem wcześniej z gry wypadli inni kluczowi piłkarze w osobach Scotta McTominaya i Paula Pogby. Co prawda obaj pauzują już od kilku tygodni, ale też nie wrócą do gry przed przerwą zimową, która rozpocznie się na początku lutego.

Rashford postanowił jednak sam dodać otuchy fanom i zamieścił wiadomość na swoim koncie na Twitterze z optymistycznym wydźwiękiem.

– Na boisku czy poza nim, fani Man Utd nie będą mieć mnie mniej. Uwierzcie mi, że będę zaangażowany we wszystkie spotkania drużynowe, wspólne objęcia w zespole i sesje treningowe podczas mojej rekonwalescencji. Mrugnijcie okiem i wracam. Zdrowszy niż kiedykolwiek wcześniej. Do zobaczenia wkrótce.

Przeczytaj także:  Solskjaer dla MUTV przed meczem z Watfordem: musimy siąść na nich od początku spotkania

Dyskusja