Getty Images

W obliczu sprzedaży Ashleya Younga, a także długoterminowych kontuzji Scotta McTominaya, Paula Pogba i Marcusa Rashforda, Manchester United rozważa wprowadzenie do kadry pierwszej drużyny kolejnych trzech wychowanków.

Mowa o Ethanie Lairdzie (na zdjęciu), który miał już okazję pojawić się w kadrze pierwszego zespołu, a także zagrać w niej przy okazji meczu Ligi Europy z Astaną w Kazachstanie. 18-letni prawy obrońca miałby wypełnić lukę po Ashleyu Youngu, który odszedł przed kilkoma dniami do Interu Mediolan.

Z kolei w obliczu kontuzji Marcusa Rashforda, oprócz poszukiwań różnych rozwiązań na rynku transferowym, sztab szkoleniowy pierwszej drużyny ma ponoć rozważać częstsze włączanie do kadry 18-letniego atakującego Largiego Ramzaniego.

Ponadto w klubie pod rozważania ma trafić pomysł zastosowania przyśpieszonej ścieżki rozwoju w przypadku 16-letniego pomocnika klubu z Old Trafford, Hannibala Mejbriego. Zawodnik ten w zeszłe lato trafił do Anglii z AS Monaco za aż 10 milionów euro i już teraz coraz częściej z powodzeniem gra w kadrze U-23, zbierając bardzo dobre recenzje.

W pomocy opcjami pozostają jednak także 19-letni Dylan Levitt oraz 18-letni James Garner, obaj znani już z występów w pierwszej drużynie. W ostatni czasie ta dwójka leczyła niewielkie urazy i choroby, ale wróciła już do gry. Tymczasem w pierwszym zespole cały czas z powodu urazów pauzuje dwójka pomocników – Paul Pogba i Scott McTominay.

Manchester United także nie ustaje w działaniach mających na celu wzmocnienie drużyny w styczniu transferami. Jednak do końca zimowego okna transferowego pozostały już niecałe dwa tygodnie.

Przeczytaj także:  Solskjaer wyjaśnia powód absencji Victora Lindelofa w meczu z Chelsea

Dyskusja