Getty Images

W niedzielnym starciu Manchesteru United z Liverpoolem, które “The Reds” wygrali 2:0, najlepszą szansę na doprowadzenie do wyrównania w pewnym momencie drugiej połowy miał Anthony Martial.

Francuz po kombinacyjnej dwójkowej akcji z Andreasem Pereirą, świetnie wbiegł w pole karne, zabrał się z piłką przyjmując ją sobie odpowiednio na klatkę piersiową i gdy miał już przed sobą tylko bramkarza gospodarzy i nadbiegającego, ale będącego poza zasięgiem futbolówki, Virgila van Dijka, zdecydował się na wariant siłowy wykończenia akcji i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Komentujący w studio stacji Sky Sports to spotkanie Roy Keane, po meczu nie był zbyt przychylnie nastawiony do Francuza. Zdaniem Irlandczyka, ta niewykorzystana szansa podsumowuje całą dotychczasową karierę 24-latka na Old Trafford.

– Zawodnicy United włożyli mnóstwo wysiłku w ten mecz. W takich sytuacjach zawsze stwarza się chociaż jedną czy dwie duże szanse. Fred powinien był trafić w światło bramki w jednej sytuacji – mówił Keane.

– Do tego Martial. Wielcy napastnicy strzelają gole w takich wielkich momentach. Jak dla mnie to pudło podsumowuje jego karierę schowanego w skorupie piłkarza Manchesteru United. Świetnie rozegrana akcja, ale w tej sytuacji musisz trafić w światło bramki. Nie ma żadnej wymówki.

– Wielcy napastnicy są zapamiętywani przez kibiców w takich momentach z trafienia w światło bramki i pakowania piłki do siatki. Dlatego też ten gość nie jest według mnie wystarczająco dobry dla Manchesteru United. Ten moment go podsumował – dodał.

W pewien sposób z Royem Keane’em zgodzili się zarówno Patrice Evra, jak i Graeme Souness.

– Gdy jesteś napastnikiem Manchesteru United, to w takich sytuacjach musisz pakować piłkę do siatki. To tego typu okazje, których nie chcemy pamiętać jako zmarnowanych w jego wykonaniu – mówił Evra.

– Myślę, że to już jego piąty sezon w tym klubie. Jak dużo czasu trzeba mu jeszcze dać? Widać, że drzemie w nim kawał dobrego piłkarza, ale nie widzimy wystarczająco dużo w jego wykonaniu – dodał Souness.

Przeczytaj także:  Jesper Blomqvist w UTD Podcast: kontuzja zrujnowała moją karierę

Dyskusja