Getty Images

Zdaniem argentyńskiego TNT Sports, Estudiantes stara się wypożyczyć z Manchesteru United Marcosa Rojo. Środkowy defensor “Czerwonych Diabłów” ma być nastawiony na powrót do swojego macierzystego klubu.

Marcos Rojo nie pojawił się na boisku w barwach Manchesteru United od 10 listopada ubiegłego roku, kiedy to wszedł na plac gry w doliczonym czasie zwycięskiego meczu z Brighton & Hove Albion.

29-latek od tamtej pory przebywa poza grą z powodu urazu mięśniowego, który jak stwierdził niedawno Solskjaer “miał okazać się poważniejszy niż sądzono”. Teraz źródła z Argentyny donoszą, że Rojo mógłby drugą część sezonu spędzić w ojczyźnie.

Defensor “Czerwonych Diabłów” jest wychowankiem Estudiantes i to właśnie z tego klubu przeniósł się do Europy. Niejednokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do niego i chęć założenia jeszcze kiedyś koszulki tej drużyny.

Rojo w ubiegłym roku Święta Bożego Narodzenia spędził w ojczyźnie za pozwoleniem klubu z Old Trafford. Kilkukrotnie był fotografowany na obiekcie Estudiantes. 29-latek utrzymuje też bardzo dobre relacje z prezesem klubu, byłym piłkarzem Manchesteru United, Juanem Sebastianem Veronem.

“Czerwone Diabły” mają być jednak niechętne oddawaniu kolejnego piłkarza na wypożyczenie, z uwagi na wiele urazów, z którymi borykali się ostatnio zawodnicy klubu z Old Trafford.

Z drugiej strony powrót do gry Erica Bailly’ego, Timothy’ego Fosu-Mensaha i Axela Tuanzebe, może sprawić, że Argentyńczyk nie będzie tak niezbędny w ekipie Manchesteru United.

Przeczytaj także:  Bruno Fernandes: Cristiano Ronaldo był moją inspiracją

Dyskusja