W swoim drugim meczu ligowym w tym roku piłkarki Manchesteru United pewnie pokonały na Leigh Sports Village zawodniczki Tottenhamu 3:0, tym samym pozytywnie odpowiadając na niespodziewaną porażkę 0:1 sprzed ponad dwóch tygodni z Bristol City.

W pierwszej połowie to piłkarki gospodarzy były stroną przeważającą, ale niewiele z tego wynikało. Główne zagrożenie stwarzały Leah Galton, Jakcie Groenen i Katie Zelem. Tottenham swój pierwszy strzał oddał po pół godzinie gry za sprawą Josie Green, ale choć z problemami to dobrze interweniowała Mary Earps.

Swoje okazje przed przerwą po stronie “Czerwonych Diablic” miały jeszcze Jane Ross oraz Katie Zalem, ale dobrze w bramce gości spisywała się Chloe Morgan. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron dalej to podopieczne Casey Stoney naciskały na Tottenham, ale to właśnie piłkarki “Kogutów” miały doskonałą szansę na objęcie prowadzenia po godzinie gry. Świetną prostopadłą piłkę otrzymała Rianna Dean, ale nie potrafiła w sytuacji sam na sam minąć Mary Earps.

Dwie minuty później było już jednak 1:0 dla piłkarek gospodarzy, które otrzymały rzut karny za nieprzepisowe zagranie jednej z obrończyń gości. Do piłki podeszła kapitan Katie Zelem i pewnym strzałem dała prowadzenie swojej drużynie.

Po kolejnych siedmiu minutach było już 2:0. Tym razem po dobrej akcji Katie Zelem piłkę otrzymała Jess Sigsworth i w dogodnej sytuacji podwyższyła prowadzenie.

To wyraźnie zdenerwowało ekipę gości, bowiem od razu po wznowieniu gry jedna z zawodniczek Spurs trafiła w poprzeczkę. Determinacja gości do odwrócenia losów meczu była godna podziwu, tak samo jak szczęście piłkarek gospodarzy, które w kolejnych siedmiu minutach dwukrotnie ratował słupek.

W końcówce spotkania zemściły się niewykorzystane sytuacje Tottenhamu. Hannah Godfrey faulowała przed swoim polem karnym. Z rzutu wolnego na bramkę uderzyła Katie Zelem, przenosząc futbolówkę nad murem i pakując ją w bramce gości.

W doliczonym czasie gry z boiska za wdanie się w sprzeczkę z zawodniczkami Tottenhamu wyleciała Ella Toone, a po chwili rozległ się gwizdek kończący to spotkanie, rozgrywane w mgliste niedzielne popołudnie.

Po 11. kolejkach rozgrywek FA Women’s Super League “Czerwone Diablice” nadal okupują 4. miejsce, z 18 punktami na koncie (6 zwycięstw i 5 porażek).

W kolejnym swoim meczu podopieczne Casey Stoney zagrają w derbach miasta z piłkarkami Manchesteru City. Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższą sobotę (25.01) w ramach rozgrywek kobiecego Pucharu Anglii.

Manchester United – Tottenham Hotspur 3:0 (Zalem 58′ karny i 87′, Sigsworth 65′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Earps – Smith, M. Turner, McManus, A. Turner (Harris 70′) – Ladd, Zelem (kapitan), Groenen (Toone 70′) – Galton, Ross (Hanson 55′), Sigsworth

Czerwona kartka: Ella Toone (Manchester United 90’+5′)

Niewykorzystane zmiany: E. Arnot, Okvist, Ramsey

Liczba widzów: 1 846