Getty Images

Były boczny obrońca Manchesteru United, Gary Neville, uderzył w swój były klub, w związku z problemami w budowie zdolnej do zwycięstw drużyny. Anglik wyraził swoje zdanie na temat tego, czego klub potrzebuje.

Według byłego angielskiego obrońcy, Manchester United potrzebuje nawet sześciu nowych graczy. Neville, uważa, że klub z Old Trafford powinien spróbować dokonać wypożyczenia podobnego do sprowadzenia przed laty Henrika Larssona. To kolejny przypadek, gdzie legenda klubu, krytykuje Manchester United w związku z niepowodzeniami transferowymi.

Oczekuje się, że Ole Gunnar Solskjaer wzmocni swój zespół podczas obecnego okna transferowego. Norweg w styczniu skupił się na sprowadzeniu kreatywnego pomocnika, przy czym w dalszym ciągu nie doszło do porozumienia w sprawie transferu Bruno Fernandesa. Kością niezgody wydają się zbyt duże oczekiwania finansowego Sportingu.

Kontuzja Marcusa Rashforda spowodowała jednak, że uwaga przeniosła się na linię ataku. Neville należy do grona ludzi, którzy wzywają do sprowadzenia sprawdzonego napastnika, o czym mówił podczas podcastu dla Sky Sports.

– Utrata Marcusa Rashforda to duży problem dla Ole Gunnara Solskjaera, gdyż nie ma on w swoim zespole wielu napastników. Nie wiem czy są w stanie sobie z tym poradzić, chyba że ściągną nowego napastnika, który wypełni tę lukę, ale to nie będzie łatwe.

– Nikt nie pozwoli Manchesterowi United po prostu wybrać sobie kogoś z górnej półki mówiąc „masz, weź go”. Każdy dba o swój własny klub i musisz być na tyle inteligentny, aby znaleźć kogo, kto mógłby wykonać dobrą robotę.

– To może być nawet wypożyczenie. W przeszłości Manchester United sprowadził na krótko Henrika Larssona, który zrobił wtedy dużo dla klubu. Być może ten który przyjdzie w styczniu nie musi być idealnym napastnikiem. Manchester potrzebuje tylko człowieka, którego można ściągnąć i który pomoże zespołowi w walce do końca sezonu.

– Marcus Rashford jest poza grą przez dwa lub trzy miesiące, więc z przodu będzie problem. Patrzysz na pomocników, niewesoło. Paul Pogba wypadł, przeszedł operację. Przy czym drużyna wymaga wzmocnień nie tylko w pomocy i na środku ataku.

– Potrzebują środkowego obrońcy, potrzebują lewego obrońcy, potrzebują skrzydłowego, potrzebują napastnika, potrzebują pomocnika. W tej drużynie potrzeba pięciu lub sześciu graczy, a nie tylko jednego lub dwóch.

– Owszem, natychmiastowe załatanie dziury w ataku i pomocy jest niezbędne ze względu na kontuzje Rashforda i Pogby, ale są też inne pozycje, które Manchester musi obrać za cel. To zespół na który wydano setki milionów, ale wygląda na to, że potrzeba kolejnych setek milionów. To niepokojące.

Manchester United po raz kolejny pokazał jak daleko pozostaje w tyle za elitą w swoim ostatnim meczu w Premier League. Arcy-rywal z Liverpoolu pokonał „Czerwone Diabły” 2:0 i jest na dobrej drodze do zdobycia pierwszego od 30 lat mistrzostwa.

Dyskusja