Getty Images

James Maddison jest jednym z najczęściej wymienianych zawodników w kontekście transferu do Manchesteru United. I chociaż wydaje się, że w zimie raczej nie ma na to szans, Louis Saha zachęca Anglika do takiego ruchu, uważając, że byłby do krok do przodu w karierze pomocnika.

Manchester United ma kilka atutów w swoim ręku, a jednym z nich jest fakt, że James Maddison dorastał jako kibic „Czerwonych Diabłów”. Louis Saha uważa, że jego były klub nie podejmowałby niemal żadnego ryzyka, decydując się na takich ruch.

– Jestem wielkim fanem Jamesa Maddisona – mówił Saha. – Ma wielki potencjał i świetnie się spisuje w tym sezonie. Posiada już doświadczenie na poziomie Premier League, a przejście do Manchesteru United byłoby krokiem do przodu w jego karierze, z którym na pewno potrafiłby sobie poradzić.

– Byłbym spokojniejszy o jego przyszłość, gdyby przeniósł się na Old Trafford. Jak do tej pory pokazał nam, że posiada umiejętności na naprawdę wysokim poziomie.

Od kiedy Maddison zawitał w Leicester 2018 roku, zapisał na swoim koncie już 16 goli i 10 asyst we wszystkich rozgrywkach. W zeszłym roku udało mu się również przebić do reprezentacji swojego kraju.

Menedżer “Lisów”, Brendan Rodgers, zastrzegł jednak, że żaden z jego zawodników nie opuści klubu w styczniu. To jednak stoi w sprzeczności z jego wcześniejszymi słowami, kiedy zapewniał, że klub zawsze będzie rozważał duże oferty transferowe.

– W trakcie kariery piłkarza zawsze będą pojawiać się pokusy. Jednak my nie chcemy sprzedawać swoich najlepszych graczy. Oczywiście jeśli pojawi się oferta, która będzie odzwierciedlać wartość danego zawodnika, to podejmiemy rozmowy – deklarował Rodgers. – To jednak nie jest coś, do czego dążymy. James jest bardzo utalentowanym zawodnikiem.

Dyskusja