Getty Images

Louis Saha uważa, że Anthony Martial musi zmienić coś w stylu swojej gry i stać się bardziej bezwzględnym pod bramką przeciwnika. Ole Gunnar Solskjaer na początku sezonu powierzył Francuzowi pozycję centralnego napastnika, licząc że ten odpłaci się mu bramkami.

Można stwierdzić, że ten ruch opłacił się Norwegowi. Na lewej flance odżył Marcus Rashford, a Martial jak do tej pory strzelił 11 bramek w 23 występach we wszystkich rozgrywkach.

Jednak Louis Saha, były świetny napastnik „Czerwonych Diabłów”, chciałby widzieć więcej akcji dwójkowych ze strony Francuza i Marcusa Rashforda lub Daniela Jamesa. Saha sugeruje również, że jego rodak powinien częściej pokazywać swoje umiejętności wykończenia akcji.

Anthony Martial to interesujący przypadek. Kiedy gra na skrzydle, to dużo drybluje i kreuje okazje. Jednak przesunięty na środek, skupia się jedynie na strzelaniu goli. Musi być jednak bardziej agresywny – ocenia Saha.

– Anthony musi grać więcej krótkich piłek z Rashfordem i Jamesem. W tej chwili zdobywa dużo podobnych bramek, wszyscy wiemy, że ma dobre wykończenie, jednak nie pokazuje tego zbyt często. Dobrze byłoby zobaczyć zmianę w jego grze.

Teraz presja związana za zdobywaniem goli jeszcze mocniej dotknie Anthony’ego Martiala, biorąc pod uwagę długą absencję Marcusa Rashforda spowodowaną poważnym urazem pleców.

Przeczytaj także:  Michael Owen: myślę, że Watford zdobędzie jeden punkt

Dyskusja