Getty Images

W obliczu poważnych urazów Harry’ego Kane’a i Marcusa Rashfoda, a także dobrej formy strzeleckiej Masona Greenwooda, w brytyjskich mediach pojawiło się coraz więcej sugestii, że to może właśnie 18-letni Anglik wskoczy do kadry narodowej prowadzonej przez Garetha Southgate’a. Jednak zdaniem byłego zawodnika Liverpoolu i Realu Madryt, Steve’a McManamana, jest na to za wcześnie.

– Nie wydaje mi się, że powinien [Mason Greenwood] jechać na Euro 2020. Jest na to za młody. Przy czym uważam, że to świetny piłkarz – mówił Steve McManaman w rozmowie z HorseRacing.net.

– Mieszkam na północnym-zachodzie i jak dobrze wiesz, jestem zaangażowany w Akademię Liverpoolu. Reputacja Masona Greenwooda jest tutaj bardzo dobra od jakichś trzech czy czterech lat.

– Wiem jak świetnym jest piłkarzem. Widzieliśmy go wystarczająco wiele razy na poziomie młodzieżowym, w meczach akademii. Teraz gra w pierwszej drużynie.

– Jest świetny piłkarzem, który już strzelił mnóstwo bramek. Ma wspaniały talent, ale jak już mówiłem wcześniej – zostawmy go w spokoju i pozwólmy mu rozwijać się w Manchesterze United. Za kilka lat, gdy będzie miał te 20, 21 czy 22 lata, wtedy przyjrzymy się jego sytuacji.

– Nie potrzebujemy brać ze sobą w tym momencie 18-latka. Nie potrzebujemy nakładać na niego ogromnej presji. Robiliśmy już tak w przeszłości z innymi zawodnikami i czasami to nie wychodziło. Dlatego też pozwólmy mu się rozwijać w Manchesterze United, pozwólmy im wziąć go pod opiekę, ponieważ Anglia na ten moment go nie potrzebuje – zakończył.

Dyskusja