PA

Jak podaje Paul Hirst z “The Times”, Inter Mediolan i Juventus są gotowe zaoferować kontrakt Tahithowi Chongowi, którego obecna umowa z Manchesterem United wygasa latem.

Niedawno agent piłkarza, Erkan Alkan, wyznał że jego klient odczuwa, że nie znajduje się w długoterminowych planach Ole Gunnara Solskjaera, stąd też rozgląda się za nowym klubem. Przy czym Norweg jakiś czas temu przyznawał, że Holender otrzymał od klubu z Old Trafford propozycję nowej umowy, ale reszta miała już leżeć po stronie zawodnika.

Włoscy dziennikarze, Fabrizio Romano i Gianluca di Marzio, przekazywali wcześniej, że agent Tahitha Chonga rozmawia z Interem Mediolan. “The Times” dodaje, że zatrudnienie Holendra rozważa także Juventus. Oba kluby mają być gotowe zaproponować 20-latkowy pięcioletni kontrakt z tygodniówką na poziomie 50 tysięcy funtów.

Chong w ostatnim czasie był także łączony z bardziej egzotycznym kierunkiem, a mianowicie z transferem do Jiangsu Suning, jednak sam zawodnik ma nie być zainteresowany przenosinami do Chin.

“The Times” potwierdza także, że klub z Old Trafford chciałby zatrzymać w składzie swojego wychowanka, który w tym sezonie wystąpił w siedmiu meczach pierwszej drużyny, ale wygląda na to, że zawodnik latem zmieni otoczenie, bowiem nie dogaduje się najlepiej z Ole Gunnarem Solskjaerem.

Dyskusja