Getty Images

Chris Wilder wspiera Deana Hendersona i wierzy, że jego podopieczny prezentuje poziom predysponujący go do wyjazdu na Euro 2020.

Młody zawodnik otrzymał swoje pierwsze powołanie do kadry “Synów Albionu” w październiku dzięki kontuzji Toma Heatona. Menadżer Sheffield United uważa, że wychowanek “Czerwonych Diabłów” jest poważnym kandydatem do roli etatowego reprezentanta swojej ojczyzny.

– Sądzę, że w tej angielskiej grupie jest trochę tłoczno, ale trzeba być naprawdę dobrym bramkarzem, aby go wygryźć. Rywalizacja jest zacięta i są tam klasowi zawodnicy, ale współpracuję z nim każdego dnia  – powiedział Wilder.

Henderson popełnił poważny błąd w wrześniowym spotkaniu z Liverpoolem na Bramall Lane. Jego menadżer twierdzi jednak, że zawodnik odpowiedział na to niepowodzenie w najlepszy możliwy sposób.

– On jest jeszcze dzieckiem. Ludzie mówią głównie o bramkarzach w wieku 27, 28, 29 lat, więc nadal ma pięć czy sześć lat różnicy w stosunku do nich. Im szybciej się będzie uczył, tym lepszy będzie. Czasem trzeba jednak trochę pocierpieć i jego to spotkało.

– Według mnie spisywał się wspaniale. Nie był bezbłędny, ale zaprezentował możliwości, które można rozwijać. Mimo wszystko wystąpił w spotkaniu z Liverpoolem na żywo i zdołał pokazać charakter – zakończył Wilder.

Bramkarz wypowiedział się wcześniej na temat swojego powrotu na Old Trafford lecz menadżer Sheffield United twierdzi, że znacznie korzystniejsze byłoby odłożenie marzeń o przynajmniej jeden sezon.

 

 

Przeczytaj także:  Luke Shaw po meczu z Watfordem: chcemy występować w Lidze Mistrzów

Dyskusja