Getty Images

Cameron Borthwick-Jackson potrzebuje impulsu, który ożywi jego karierę piłkarską. Taką szansę zawodnik ma postrzegać w transferze do amerykańskiej ligi MLS.

22-latek, który zadebiutował w pierwszym składzie Manchesteru United w 2015 roku, został wtedy również wybrany młodym piłkarzem roku w klubie. Wydawało się, że przed lewym obrońcą właśnie otworzyły się wrota do wielkiej kariery na Old Trafford.

Wtedy jednak przytrafiło mu się nieudane wypożyczenie do Wolverhampton, które mocno podkopało pewność siebie Anglika i miało niemały wpływ na jego formę. Potem były jeszcze wypożyczenia do Leeds, Scunthorpe i Tranmere, jednak w żadnym z tych miejsc Borthwick-Jackson nie potrafił się odbudować.

Obecnie trenuje z występującym w League One Oldham Athletic, ale rozważa już kolejny ruch. Podobno zainteresowanie nim wyrażają Minnesota United oraz New York Red Bulls. Młodego piłkarza ma kusić perspektywa świeżego startu za oceanem.

Borthwickowi-Jacksonowi w lecie wygasa kontrakt z Manchesterem United, jednak „Czerwone Diabły” posiadają opcję jego rocznego przedłużenia.

Przeczytaj także:  Sporting ujawnił szczegóły transferu Bruno Fernandesa

Dyskusja