Getty Images

Manchester United został przez Angielską Federację Piłkarską (FA) ukarany grzywną 20 tysięcy funtów za “utratę panowania na swoimi zawodnikami” w meczu z Liverpoolem z minionej niedzieli.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera bardzo żywiołowo zareagowali na sytuację, w której arbiter główny tego spotkania, Craig Pawson, nie użył gwizdka w walce o piłkę w polu pięciu metrów między Davidem de Geą a Virgilem van Dijkiem. W konsekwencji futbolówka została wytrącona przez Holendra z rąk hiszpańskiego bramkarza, a po chwili znalazła się pod nogami Roberto Firmino, który strzelił gola na 2:0.

Piłkarze Manchesteru United “mocno reklamowali” decyzję sędziego, za co hiszpański bramkarz otrzymał żółtą kartkę. Jak jednak pokazała weryfikacja tej akcji przez system VAR, pretensje zawodników Ole Gunnara Solskjaera były uzasadnione i sędzia ostatecznie cofnął swoją decyzję i nie uznał bramki Brazylijczyka.

Na początku tygodnia FA oskarżyła jednak Manchester United za nieodpowiednie zachowanie zawodników tej drużyny w stosunku do Craiga Pawsona, co złamało przepis E20 ustanowiony przez tę organizację. Klub z Old Trafford miał przyznać się do winy i dobrowolnie poddać karze.

Przeczytaj także:  Solskjaer po meczu z Watfordem: za nami bardzo dobry tydzień

Dyskusja