Getty Images

Manchester United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej przekazał, że na kolejne wypożyczenia w tym sezonie udała się dwójka obrońców kadry U-23 “Czerwonych Diabłów”, George Tanner i znany już z występów na Old Trafford za kadencji Louisa van Gaala, Cameron Borthwick-Jackson.

George Tanner (na zdjęciu) pierwszą część obecnego sezonu spędził w League Two w ekipie Morecambe, gdzie zaliczył 28 występów, zanim powrócił na początku stycznia do klubu z Old Trafford.

20-letni boczny obrońca teraz przeniesie się na pozostałą część sezonu do pobliskiego Salford City, które także występuje w League Two (obecnie 13. miejsce) i którego współwłaścicielami jest piątka byłych zawodników Manchesteru United w osobach Ryana Giggsa, Gary’ego i Phila Neville’ów, Paula Scholesa i Nicky’ego Butta.

Kolejne wypożyczenie w tym sezonie zaliczy także inny boczny obrońca “Czerwonych Diabłów”, Cameron Borthwick-Jackson. 22-latek pierwszą część obecnej kampanii spędził w League One, w ekipie Tranmere Rovers, która będzie w najbliższą niedzielę rywalem podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera w 4. rundzie Pucharu Anglii.

Z uwagi jednak na bardzo rzadką grę w trzecioligowcu, młody Anglik powrócił w styczniu na Old Trafford. Spekulowało się, że być może 22-latek przeniesie się do MLS, gdzie jego usługami miało być zainteresowanych kilka drużyn. Ostatecznie jednak Borthwick-Jackson spędzi dalszą część sezonu w zajmującym 18. miejsce w League Two, Oldham Athletic.

Do ekipy Oldham w tym miesiącu dołączył także inny wychowanek klubu z Old Trafford, ale nie broniący już barw “Czerwonych Diabłów”, Zak Dearnley.

Wcześniej na styczniowe wypożyczenia udali się Ethan Hamiton (Bolton Wanderers) oraz Max Taylor z Alexem Fojticekiem (Stalybridge Celtic).

Przeczytaj także:  Paulo Fonseca: chciałbym, aby Chris Smalling został w Romie na stałe

Dyskusja