Getty Images

Jak przekazało francuskie radio RMC Sport, Manchester United miał rozpocząć rozmowy z Paris Saint-Germain ws. pozyskania po obecnym sezonie 19-letniego pomocnika tej drużyny, Erica-Juniora Dina Ebimbę.

W PSG ma panować jasna zasada: jeżeli jakiś młodzieżowiec chce opuścić klub, to może to zrobić, ale najpierw między zainteresowanymi stronami musi zostać wypracowane finansowe rozwiązanie, które zadowoli drużynę z Paryża.

Eric-Junior Dina Ebimbe przebywa obecnie na wypożyczeniu w Le Havre. 19-latek rozpoczął w wyjściowym składzie 18 z 20 dotychczasowych spotkań ligowych swojej tymczasowej drużyny, w których strzelił 2 gole.

Ponadto we wspomnianej umowie wypożyczenia zawarty jest zapis, umożliwiający Le Havre pozostawienie tego piłkarza w składzie na kolejny sezon, o ile drużyna awansuje do Ligue 1. Na ten moment do tego celu jest jeszcze daleko, bowiem ekipa prowadzona przez znanego szkoleniowca, Paula Le Guena, zajmuje 6. miejsce i traci 9 oczek, do drugiego Lens. Ma za to szansę na grę w barażach o awans, bo do premiowanego do wzięcia w nich udziału 5. miejsca, brakuje im tylko jednego punktu.

19-latek w minione lato podpisał umowę z PSG ważną do końca czerwca 2023 roku.

Przeczytaj także:  Mino Raiola w rozmowie z talkSPORT: Solskjaer nie zrozumiał kontekstu

Dyskusja