manutd.com

Menedżer Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer zapowiedział zmiany na najbliższe spotkanie FA Cup przeciwko Tranmere Rovers.

„Czerwone Diabły” mają okazję zrehabilitować się za ligowe porażki z Liverpoolem i Burnley, zapewniając sobie awans do piątej rundy najstarszych rozgrywek na świecie.

Gospodarze najbliższego meczu, w ostatnim tygodniu pokonali po dogrywce drużynę Watfordu, która wystąpiła w tym spotkaniu w nieco eksperymentalnym składzie.

Victor Lindelof stracił środowy mecz przeciwko Burnley z powodu choroby, dołączając tym samym do kontuzjowanych Marcosa Rojo, Axela Tuanzebe, Scotta McTominaya, Paula Pogby i najlepszego strzelca drużyny Marcusa Rashforda.

Szwed ma być jenak do dyspozycji Solskjaera na mecz przeciwko Tranmere, co potwierdził menedżer w rozmowie z MUTV.

– Victor znów będzie do mojej dyspozycji. Wyzdrowiał, więc jest naszą kolejną opcją. To dobrze, nikt nie doznał poważnych obrażeń w środku tygodnia.

Inny obrońca, Axel Tuanzebe nadal jest poza grą, chociaż jest coraz bliżej powrotu na boisko.

Axel [Tuanzebe] wróci po przerwie zimowej, trenuje z nami. Jego problemem było to, że powrót zajął mu więcej czasu, niż nam się wydawało. Musimy się upewnić, że nic mu nie jest i jest w pełni gotowy do gry.

– Zostają nam trzy mecze do przerwy. Dzisiaj dopiero drugi dzień po ostatnim meczu, ale wciąż mamy choć trochę czasu na odpoczynek. Przygotujemy się na niedzielę, musimy trzymać się razem i wykrzesać z siebie jeszcze trochę energii, zanim zrobimy sobie przerwę.

Tranmere musiał walczyć 120 minut aby pokonać Watford podczas powtórki meczu na błotnistym boisku na Prenton Park i awansować  do kolejnej rundy. Micky Mellon nie mógł w tym meczu skorzystać z Ollie Banksa, Marka Ellisa i Evana Gumbsa.

– Nie sądzę, że najbliższy mecz to okazja [na awans  dla nas] z powodu formy United. Wiem, że są dużym zagrożeniem. Musimy być pewni, że jesteśmy gotowi. Damy z siebie wszystko. Nie mam wątpliwości, że pokażemy się z dobrej strony.

Przeczytaj także:  Thomas Muller: był czas, że myślałem o grze w Man Utd

Dyskusja