manutd.com

Były napastnik Manchesteru United, Dymitar Berbatow, udzielił wypowiedzi na temat Paula Pogby. Według Bułgara, wychowanek Manchesteru United to wciąż jeden z najlepszych piłkarzy świata.

Mistrz Świata z 2018 roku od początku roku leczy kontuzję i ma nadzieje wrócić na początku lutego. W rozmowie z beIN Sports Berbatow poruszył temat relacji Pogby z jego menadżerem.

– Myślę, że Ole Gunnar Solskjaer darzy Paula Pogbę wielkim szacunkiem już od dłuższego czasu. Za moich czasów obaj bowiem współpracowali ze sobą w zespole rezerw. Ma to naprawdę duże znaczenie, gdyż Francuz jest obecnie zawodnikiem o gwiazdorskim statusie. Zawsze zależy ci, aby twoje gwiazdy były szczęśliwe. Przy tym piłkarze mają obecnie zdecydowanie silniejszą pozycję niż kiedyś.

Były reprezentant Bułgarii poszedł o krok dalej i stwierdził, że Francuz wciąż musi udowodnić trafność decyzji zakupienia go za tak olbrzymie pieniądze.

– Niełatwo jest być tak znaną osobą jak Paul Pogba, gdyż niesie to ze sobą olbrzymią presję i odpowiedzialność. Cena z kolei zmusza go do ciągłego udowadniania swojej wartości. Dla mnie jednak najważniejsze jest, aby był istotną częścią zespołu.

– Kiedy rozgrywa swoje najlepsze spotkanie, to z pewnością jest jednym z czołowych graczy na świecie. Czasem jednak, z jakiegoś powodu, do tego nie dochodzi. Nie jestem członkiem tej drużyny, więc nie mogę tego komentować, ale moim zdaniem on musi tam być. Jest w stanie kontrolować przebieg spotkania i dobrze współpracować z kolegami. Jak już mówiłem, musi jedynie pozostać zdrowy.

Pogba usłyszał wiele krytycznych opinii na temat swojego zaangażowania w barwach Manchesteru United. Berbatow jednak postrzega postawę Francuza jako znak obecnych czasów.

– Mamy teraz zupełnie inne czasy, które zmienią się jeszcze bardziej. Młodzi zawodnicy muszą się pokazać i mieć własny sposób wyrażania siebie. Obecnie wymagane jest korzystanie z Facebooka, Instagrama, YouTube czy czegoś takiego. Niektórzy mogą powiedzieć, że to przeszkadza w grze, ale mam trochę inne zdanie.

Przeczytaj także:  Solskjaer: nie mam zamiaru dyskutować na temat Mino Raioli

Na razie reprezentant Francji musi się skupić na powrocie do zdrowia, aby pomóc swojemu zespołowi w rywalizacji w Premier League, jak i Lidze Europy.

– Pogba musi być produktywny na boisku. W przeciwnym razie będzie krytykowany za wszystko, co robi poza nim – zakończył Berbatow.

Dyskusja