Lukaku: gdyby Mourinho dostał piłkarzy, których chciał, poradziłby sobie lepiej

Sky Sports sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Romelu Lukaku przyznał w udzielonym niedawno wywiadzie dla Sky Sports, że jego zdaniem Jose Mourinho, a także cała drużyna Manchesteru United, poradziłaby sobie lepiej, gdyby Portugalczyk otrzymał od władz klubu piłkarzy, których chciał.

Romelu Lukaku zapytany o to, którzy menedżerowie, z którymi dotychczas miał okazję współpracować potrafili wydobyć z niego to, co najlepsze, odpowiedział:

– Myślę, że będzie to Roberto Martinez, Ronald Koeman i teraz Antonio Conte. Uważam też, że Jose Mourinho, jeżeli otrzymałby piłkarzy, których chciał, poradziłby sobie lepiej niż nam to wychodziło.

– Do tego Steve Clarke, muszę o nim wspomnieć, ponieważ dał mi okazję gry w Premier League w wieku 19 lat. Oczywiście też mój pierwszy trener w Anderlechtcie, Ariel Jacobs, który dał mi szansę gry na seniorskim poziomie, gdy ledwo skończyłem 16 lat. Zadzwonił do mnie do szkoły, w sumie klub do mnie zadzwonił i usłyszałem tylko: “Cześć, musisz udać się na mecz razem z pierwszą drużyną”. Od razu wystawił mnie do gry.

– To są trenerzy, których zawsze będę szanował. Poza tym jestem gościem o otwartym umyśle i też wiem, że jako piłkarz, muszę robić to, o co prosi mnie menedżer. Nie miałem żadnego problemu z żadnym menedżerem. To tylko pokazuje mój profesjonalizm i moją chęć do pracy – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze