Women’s FA Cup: derby miasta ponownie dla Man City

BBC Sebastian Słabosz

W miniony weekend podopieczne Casey Stoney po raz drugi w tym sezonie mierzyły się w derbach miasta z piłkarkami Manchesteru City i po raz drugi to przeciwniczki okazały się o jedną bramkę lepsze. Tym razem na własnym stadionie „Czerwone Diablice” uległy rywalkom 2:3 w 1/16 finału Pucharu Anglii i odpadły z tych rozgrywek.

Piłkarki gości objęły prowadzenie po niespełna godzinie gry, kiedy to akcje skutecznie zakończyła Ellen White. Ta sama zawodniczka dziesięć minut po wznowieniu gry po przerwie podwyższyła na 2:0.

Kontakt „Czerwone Diablice” złapały w 69 minucie, gdy bramkę zdobyła rezerwowa Lauren James. Jednak zaledwie siedem minut później ekipa przyjezdna ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, tym razem za sprawą Jill Scott.

Gdy już widmo odpadnięcia z rozgrywek kobiecego Pucharu Anglii zaglądało coraz głębiej w oczy „Czerwonych Diablic”, nadzieje na nowo rozpaliły się w 88 minucie. Wówczas po rzucie rożnym wykonywanym przez zawodniczki gospodarzy piłkę niefortunnie do własnej bramki skierowała Lauren Hemp.

Jak się jednak okazało gol ten padł zbyt późno i na wyrównujące trafienie zabrakło już podopiecznym Casey Stoney czasu. Ostatecznie po raz drugi w tym sezonie (wcześniej w meczu ligowym) w derbach miasta lepsza okazała się ekipa City i to ona awansowała do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

W kolejnym swoim meczu podopieczne Casey Stoney wrócą do innych pucharowych rozgrywek – Continental League Cup, w ramach których już w środę (29.01 br.) podejmą na własnym boisku piłkarki Chelsea. Stawką tego spotkania jest awans do finału tych rozgrywek.

Manchester United – Manchester City 2:3 (James 69′, Hemp 88′ samobój – White 29′ i 56′, Scott 76′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Earps – Smith, M. Turner, McManus, A. Turner – Ladd, Zelem (kapitan), Groenen – Hanson, Ross (James 60′), Sigsworth (Arnot 69′)

Niewykorzystane zmiany: Harris, Okvist, Palmer, Mikalsen