“L’Equipe”: MU rozmawia z byłym dyrektorem sportowym FC Porto i PSG

L'Equipe Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Francuski dziennik “L’Equipe” potwierdził wcześniejsze doniesienia serwisów TuttoMercatoWeb i Foot Mercato, sugerujące że Manchester United prowadzi rozmowy z Antero Henrique, byłym dyrektorem sportowym FC Porto i PSG.

51-letni Antero Henrique to działacz sportowy związany w swojej dotychczasowej karierze głównie z ekipą FC Porto, gdzie pracował w latach 1990-2016. Rolę dyrektora sportowego w ekipie “Smoków” pełnił od 2005 roku. Z klubu odszedł jedenaście lat później.

W czerwcu 2017 roku prezydent Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, powierzył mu rolę dyrektora sportowego w paryskim klubie. Tę pełnił dokładnie przez dwa lata, po czym do drużyny Parc des Princes powrócił na to stanowisko Leonardo.

Obecnie Portugalczyk pozostaje bez pracy i jak donosi “L’Equipe” Manchester United ma być zainteresowany zatrudnieniem 51-latka. Jak przekazuje dalej francuski dziennik, pomiędzy stronami miało odbyć się już kilka spotkań, a same negocjacje mają być zaawansowane.

Nie są jeszcze znane szczegóły w jakim charakterze Antero Henrique mógłby znaleźć zatrudnienie na Old Trafford, ale w przypadku osiągnięcia porozumienia prawdopodobnie byłaby to rola podobna do tej, jaką miał w PSG, a więc Portugalczyk odpowiadałby za cały proces rekrutacji do Manchesteru United, który w ostatnich latach jest przedmiotem dużej krytyki ze strony kibiców i ekspertów piłkarskich.

Podczas swojego pobytu w PSG, Henrique doprowadził do transferów m.in. Kyliana Mbappe i Neymara. Jego zatrudnieniem zainteresowany ma być także Inter Mediolan.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze