Getty Images

Pep Guardiola nie zamierza w nadchodzącym rewanżu półfinału Carabao Cup zlekceważyć swojego rywala. “Czerwone Diabły” mają bowiem bogatą historię wychodzenia z trudnych sytuacji. 

“The Citizens” po zwycięstwie 3:1 w pierwszym meczu, są zdecydowanym faworytem środowego starcia lecz Hiszpan twierdzi, że jego drużyna musi pamiętać z kim rywalizuję.

– To jest Manchester United, który wcześniej się podnosił i może to zrobić ponownie. Muszą jednak zagrać niemal idealny mecz, aby awansować – powiedział Guardiola.

– Spotkania z takimi drużynami, o takiej niesamowitej historii są trudne. Niełatwo będzie dotrzeć do finału.

Zapytany jakie zagrożenie mogą głównie stwarzać podopieczni Solskjaera, były menadżer Barcelony stwierdził:

– Musimy uważać na umiejętności i kontrataki Manchesteru United. Kiedy pozwoli im się grać, to potrafią to robić – twierdzi Guardiola.

– Wymagana jest dobra gra obronna. Manchester United nie ma nic do stracenia. Będą atakować. Wiemy, że najlepsze wyniki osiąga się wtedy, kiedy się atakuje. Musimy więc strzelać swoje gole – zakończył Hiszpan.

Początek spotkania zaplanowany jest 20:45 czasu polskiego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w barwach Manchesteru City zabraknie Aymerica Laporte, Benjamina Mendy’ego i Kyle’a Walkera, którzy wciąż dochodzą do siebie po urazach.

Przeczytaj także:  Solskjaer: Fernandes jest piłkarsko podobny do Scholesa, ale ma inną osobowość

Dyskusja