Przegląd prasy: Islam Slimani i Bruno Fernandes wciąż mogą trafić w styczniu na Old Trafford

RMC Sport, Daily Mail, The Guardian, Sky Sports, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Do końca zimowego okna transferowego w Anglii pozostały zaledwie cztery dni, a Manchester United wciąż nie dokonał żadnych wzmocnień przed drugą fazą obecnego sezonu. Z analiz prasy wynika, że sytuacja ta może (choć nie musi) się jeszcze zmienić w tym tygodniu, a najbliżsi transferu na Old Trafford mają być Islam Slimani oraz Bruno Fernandes.

Islam Slimani (na zdjęciu) przebywa obecnie na wypożyczeniu w AS Monaco. 31-letni Algierczyk do klubu z Księstwa przeniósł się z Leicester City. W obecnym sezonie zdobył 7 bramek w 14 meczach.

Zdaniem francuskiego radia RMC Sport, Manchester United i Tottenham mają prowadzić aktywne rozmowy z przedstawicielami Algierczyka. Zdaniem „Daily Mail” klub z Old  Trafford musiałby zapłacić 4 miliony funtów ekipie Leicester City, aby ta skróciła jego sezonowe wypożyczenie do AS Monaco, a następnie oddała do końca sezonu pod opiekę Ole Gunnara Solskjaera. Sam zawodnik miał poprosić o skrócenie swojego pobytu w klubie z Księstwa.

Ponadto nie ustają doniesienia dotyczące potencjalnego pomyślnego zakończenia sagi transferowej z udziałem Bruno Fernandesa. Zdaniem Jamiego Jacksona z „The Guardian”, Sporting i Manchester United mają być nastawione na osiągnięcie w końcu kompromisu co do kwoty za 25-latka. Pierwsza oferta klubu z Old Trafford miała oscylować w granicy 45 milionów euro plus bonusy, co zostało odrzucone przez klub z Lizbony, bowiem wycenił on swojego zawodnika na 85 milionów euro.

Zdaniem „The Guardian”, rozmowy między stronami cały czas trwają, a klub z Old Trafford skłania się ku złożeniu drugiej oferty, która może doprowadzić w końcu do kompromisu między stronami, choć prawdopodobnie nie będzie ona wyższa niż 55 milionów euro plus bonusy.

„The Guardian” także informuje, że Manchester United rozważa opcję wypożyczenie grającego obecnie w AS Monaco Islama Slimaniego, który mógłby stanowić krótkoterminowe zastępstwo za kontuzjowanego Marcusa Rashforda.

Podobnego zdania w kwestii Bruno Fernandesa jest dziennikarz stacji Sky Sports, James Cooper, który uważa że porozumienie w tej sprawie jest coraz bliższe. Tymczasem 25-latek rozegrał w poniedziałek cały mecz ligowy w barwach Sportingu wygrany 1:0 z Maritimo.

Ponadto część źródeł z Włoch i Francji podało w poniedziałek, że Manchester United rozmawia z byłym dyrektorem sportowy Paris Saint-Germain, Antero Henrique (zdjęcie poniżej), który mógłby na Old Trafford otrzymać rolę szefa ds. transferów.

Źródło: Getty Images

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze