Gary Neville potępia atak kibiców na dom Eda Woodwarda

Daily Mail Mateusz Gądek
Zmień rozmiar tekstu:

Gary Neville skrytykował kibiców Manchesteru United, którzy zaatakowali posiadłość Eda Woodwarda. Ostrzegł jednak klubowych działaczy, że do momentu zatrudnienia dyrektora sportowego frustracja będzie jedynie rosnąć.

Były zawodnik Manchesteru United wypowiedział się na ten temat przed środowym starciem Carabao Cup z Manchesterem City. Stwierdził, że sytuacja pogorszy się ponieważ nie dostrzega żadnej konkretnej reakcji na problemy klubu.

– Rodziny nie powinny być atakowane z powodu sportu. Ed Woodward nie zasługuje na to, podobnie jak jego bliscy – powiedział na łamach Sky Sports Neville.

– Dostrzegam tu dwa odrębne problemy. Kibice są absolutnie zniesmaczeni z powodu czysto piłkarskich aspektów klubu, które nie są najlepiej prowadzone w ostatnich dwóch, trzech latach. Nadal nie obsadzono stanowiska dyrektora sportowego.

– Dlaczego to trwa tak długo? Nie mam pojęcia. Klub powinien się tym w końcu zająć. Wciąż wyglądają kiepsko na rynku transferowym, a sama drużyna oczywiście też zmaga się z problemami.

– Fani są po prostu nieszczęśliwi. Jest źle i będzie coraz gorzej. Kibice wnoszą frustrację na stadion, do mediów społecznościowych. Doprowadza ich to również do przemocy, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Ogromna liczba kibiców nie zaakceptuje tego, co się dzieje w klubie, a nie dochodzi do żadnych zmian, które mogłyby ich uspokoić.

Gary Neville, który grał dla “Czerwonych Diabłów” w latach 1992-2011, zdobywając osiem tytułów Premier League, dwie Ligi Mistrzów i trzy Puchary Anglii stwierdził, że pod względem zarządzania Manchester United ustępuje innym europejskim klubom.

– Nie doszło do żadnych istotnych zmian na wyższych szczeblach w klubie. Kilka lat temu powiedziałem, że Manchester United potrzebuje najlepszych osób zarządzających klubem, co dalej nie ma miejsca. Inne europejskie kluby mają lepszych, mądrzejszych ludzi na szczycie, a to jest po prostu nie do przyjęcia.

– Fani Manchesteru United nie powinni tego akceptować. Okazują jednak swoje nastawienie w sposób poniżej wszelkiej krytyki, który nigdy nie powinien mieć miejsca – zakończył Neville.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze