Getty Images

“Czerwone Diabły” wygrały w minioną środę z Manchesterem City 1:0 na Etihad Stadium, ale w ogólnym rozrachunku przegrały z “Obywatelami” w dwumeczu półfinału Pucharu Ligi 2:3 i to “The Citizens” awansowali do finału tych rozgrywek, gdzie zmierzą się z Aston Villą.

Po spotkaniu menedżer gospodarzy, Pep Guardiola, przyznał że jego zespół w pełni zasłużył na ten awans. Mimo to Hiszpan postanowił skomplementować drużynę Ole Gunnara Solskjaera, w której widzi potencjał na powrót za jakiś czas do światowej czołówki.

– Bardzo lubię sposób, w jaki grają. Jakość piłkarzy, jakichś posiadają w ofensywie, jest niewiarygodna. Mówiłem już to, gdy wcześniej pokonali nas na naszym boisku, ale powtórzę, że uważam, że zawodnicy Manchesteru United starają się robić to, czego chce od nich menedżer. Myślę, że to działa – mówił Guardiola.

– Być może brakuje im regularnej formy. Być może też mają problemy, gdy grają na własnym boisku przeciwko drużynom, które cofają się głęboko do defensywy. Jednak myślę, że za pewien czas wrócą do tego, czym był United przez wiele, wiele lat – dodał.

Hiszpan szczególne pochwały po środowym meczu skierował w stronę dwójki środkowych pomocników Manchesteru United, Nemanji Maticia oraz Freda.

– Matić i Fred to niewiarygodni piłkarze. Matić był dziś niesamowity – przyznał menedżer Manchesteru City.

Dyskusja