Przegląd prasy: Maddison bliski nowej umowy, Grealish priorytetem dla MU

The Telegraph, The Mirror Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazał brytyjski “The Telegraph”, James Maddison po wielu miesiącach negocjacji jest już bardzo bliski podpisania nowej umowy z Leicester City.

23-latek od dłuższego czasu ma znajdować się na liście celów Manchesteru United. “Lisy” sprzedały już w zeszłe lato innego swojego kluczowego zawodnika na rzecz klubu z Old Trafford, Harry’ego Maguire’a.

Maddison dołączył do Leicester City latem 2018 roku z Norwich City i z miejsca stał się ważnym ogniwem zespołu obecnie prowadzonego przez Brendana Rodgersa. Wiele wskazuje na to, że mimo nieustających spekulacji dotyczących Anglika, podpisze on nowy kontrakt z “Lisami”, gwarantujący mu solidną podwyżkę w porównaniu do obecnych 55 tysięcy funtów tygodniowo.

Powyższe informacje od razu podchwyciły inne media (w tym “The Mirror”), sugerując że w takim wypadku to Jack Grealish stanie się celem transferowym numer jeden dla Manchesteru United w nadchodzące lato, jeżeli chodzi o wzmocnienie środka pomocy.

Klub z Old Trafford zdaje sobie sprawę, że zakup 24-letniego kapitana Aston Villi może okazać się znacznie łatwiejszy niż przekonanie do przenosin do “Czerwonych Diabłów” Jamesa Maddisona i przede wszystkim Leicester City, ustalając przy tym cenę, która nie przyprawiałaby o zawroty głowy.

Poza tym drużyna Brendana Rodgersa zajmuje obecnie 3. miejsce w Premier League i pewnym krokiem zmierza po awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tymczasem “The Villans” biją się o utrzymanie, mając na ten moment zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową. W przypadku degradacji z Premier League klubu z Birmingham, wydaje się być niemal pewne, że Grealish odejdzie z drużyny.

Niewykluczone jednak, że wzmocnienie latem środka pola jednym zawodnikiem, to może okazać się za mało dla klubu z Old Trafford. “Manchester Evening News” twierdzi, że Paul Pogba wciąż nosi się z zamiarem opuszczenia “Czerwonych Diabłów” i wśród podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera ma panować przekonanie, że rozstanie się stron będzie z korzyścią dla wszystkich.

“The Mirror” idzie krok dalej i twierdzi, że Manchester United pogodził się już z tym, że najprawdopodobniej Francuz opuści klub w najbliższe lato, jeżeli na 26-latka znajdzie się odpowiedni kupiec.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze