“The Mirror”: Mohammad bin Salman wciąż zainteresowany przejęciem Man Utd

The Mirror Artur Karpeta
Zmień rozmiar tekstu:

Nazwisko księcia korony Arabii Saudyjskiej, Mohammada bin Salmana było na czele konsorcjum starającego się zostać nowymi właścicielami Newcastle, ale to Manchester United nadal pozostaje jego głównym celem.

Książę Mohammad bin Salman z Arabii Saudyjskiej, który został powiązany z przejęciem Newcastle United, nadal koncentruje się na zakupie Manchesteru United. Około osiemnaście miesięcy temu był gotów zapłacić 3,5 miliarda funtów za klub z Old Trafford, jednak właściciele „Czerwonych Diabłów”, rodzina Glazerów, nie jest zainteresowana ofertami kupna klubu.

Sprzedaż Manchesteru United księciu z Bliskiego Wschodu oznaczałaby dla właścicieli ogromny zysk, gdyż kupili oni klub za 790 milionów funtów w maju 2005 roku. Jednak pozostali oni zdecydowani w swych decyzjach i teraz nazwisko Bin Salmana stało na czele oferty kupna Newcastle United wystosowanej przez konsorcjum prowadzone przez finansistkę Amandę Staveley.

Obecny właściciel Mike Ashley, który chce zrzec się kontroli nad klubem za 340 milionów funtów, nie otrzymał jeszcze zdecydowanej oferty i podobno jest sceptycznie nastawiony do ostatnich spekulacji. Właśnie dlatego był zdecydowany do kupna wysoko ocenianego pomocnika Lille, Boubakary Soumare, za którego chciał zapłacić 35 milionów funtów.

Ashley nalega, aby wypłacono mu bezzwrotną obligację w wysokości 250 000 funtów, zanim zainteresowana strona podejmie się analizy aktualnej sytuacji klubu. Do tej pory warunki te nie zostały spełnione przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, który poprze każdą ofertę Bin Salmana i jego partnerów.

Źródła bliskie właścicielowi Newcastle, przekazały Sunday Mirror, że „Mike ma już dość słuchania lub czytania w mediach o sugerowanych zainteresowaniach różnych stron. Dlatego dopóki nie zobaczy czyichś pieniędzy, pozostaje sceptycznie nastawiony, do tego, czy istnieje rzeczywiste zainteresowanie zakupem Newcastle.”

Jasnym jest, że Bin Salman chce zaangażować się w Premier League w ramach swoich inwestycji w światowy sport, ale wydaje się, że nadal wolałby przejąć Manchester United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze