Getty Images

Angel Gomes może opuścić Manchester United latem, ale w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego Anglik chciał udać się na wypożyczenie, donosi “Manchester Evening News”.

Młoda gwiazda Manchesteru United w ostatnim dniu styczniowego okna transferowego chciała przenieść się do innego klubu Premier League. Z informacji “MEN” wynika, że obóz Gomesa podjął w ubiegły piątek ostatnią próbę wypożyczenia 19-latka do jednej z czołowych drużyn, pomimo tego, że młody piłkarz przebywał z drużyną U-23 w Norwich.

Gomes wystąpił w pierwszym składzie w wygranym 2:1 meczu na Carrow Road w piątek wieczorem, a spotkanie zakończyło się dwie godziny przed końcem okna transferowego. Władze klubu nie zamierzały zgadzać się na wypożyczenie piłkarza, którego kontrakt wygasa z końcem sezonu i zablokowały ruch, który przedstawiciele piłkarza próbowali przeprowadzić na koniec okienka.

Gomes wszedł w ostatnie pięć miesięcy swojego kontraktu i „Czerwone Diabły” ryzykują utratą go za darmo latem po tym jak piłkarz odrzucił pierwszą ofertę nowej umowy. Władze klubu nadal rozmawiają z Anglikiem, ale jak dowiedzieli się dziennikarze MEN jego przedstawiciele byli „zawiedzeni” warunkami przedstawionymi przez klub.

Barcelona jest jednym z wielu europejskich klubów zainteresowanych Gomesem. W jego obozie są zastrzeżenia co do perspektywy gry absolwenta akademii w drużynie Solskjaera. Gomes spędził ponad połowę życia w akademii Manchesteru United, przychodząc na trening po raz pierwszy w wieku sześciu lat.

Gomes zadebiutował w pierwszej drużynie w wieku 16 lat i 263 dni przeciwko Crystal Palace w maju 2017 roku., aby stać się czwartym najmłodszym graczem w historii klubu, a następnie był członkiem zwycięskiej drużyny Anglii do lat 17 na Mistrzostwach Świata.

Gomes wystąpił trzy razy w pierwszej jedenastce oraz siedem razy wszedł na boisko z ławki rezerwowych, a menedżer Ole Gunnar Solskjaer już wcześniej wypowiadał się na temat przyszłości Anglika.

– Przeprowadziliśmy wiele rozmów z chłopakami. Oczywiście, ich umowy wygasają latem, ale chcemy by z nami zostali. Nie widzę lepszego miejsca dla młodego piłkarza, który przeszedł szczeble akademii, aby grać w pierwszej drużynie – mówił swego czasu Norweg.

– Zarówno Angel [Gomes] jak i Chongy [Tahith Chong] są tu od wielu, wielu lat. Chcemy żeby nadal się rozwijali i mamy nadzieję, że zobaczą, że kiedy młody chłopak wykorzysta swoją szansę, będzie miał większe możliwości – dodał.

Angel Gomes po raz ostatni pojawił się na boisku w wygranym 4:0 meczu z Norwich 11 stycznia bieżącego roku.

Dyskusja