Getty Images

Pomocnik Manchesteru City, Bernardo Silva, w samych superlatywach wypowiadał się na temat swojego kolegi z reprezentacji Portugalii, Bruno Fernandesa, który niedawno zasilił szeregi klubu z Old Trafford. Zdaniem zawodnika “The Citizens”, jego rodak powinien bez większych problemów poradzić sobie z nowym wyzwaniem.

– Uważam, że dobrze zaadaptuje się w Premier League. Gdy był młodszy grał już we Włoszech, więc nie jest to jego pierwsze doświadczenie gry za granicą. Cieszę się jego szczęściem. Cieszę się, że gra teraz dla jednego z największych klubów na świecie. Uważam, że będzie świetnie się spisywał w Manchesterze United – mówił Bernardo Silva.

– Najlepszą rzeczą w Bruno [Fernandesie] jest jego mentalność i to w jaki sposób daje z siebie 100 procent dla drużyny. Wchodzi z takim samym nastawieniem w każde spotkanie. Nie ma dla niego znaczenia przeciwko komu gra. Jego mentalność i charakter to jego najlepsze cechy.

– Po raz pierwszy grałem z Bruno, gdy mieliśmy 18 lat. W zasadzie mój pierwszy mecz dla kadry Portugalii do lat 19 był także jego pierwszym meczem w reprezentacji. Później graliśmy razem w kadrze U-21, a następnie w dorosłej drużynie narodowej. Teraz obaj jesteśmy w Manchesterze, więc to świetna sprawa. Jesteśmy rywalami, ale dobrze jest mieć go tutaj – dodał.

Bernardo Silva przyznał także, że zmiana otoczenia jest zawsze trudna dla piłkarza, jednak Portugalczyk nie ma wątpliwości, że jego rodak poradzi sobie z adaptacją w Premier League.

– Zmiany zawsze niosą ze sobą komplikacje. Trzeba się zaadaptować do sposobu, w jaki gra twoja nowa drużyna, do swoich nowych kolegów, do sposobu gry, który preferuje dany menedżer – mówił dalej Silva.

– Czasami chodzi o cały nowy system gry, więc może zajmie mu kilka miesięcy przystosowanie się. Dobrze jest jednak mieć go tutaj. Będzie świetnym wzmocnieniem dla Manchesteru United, choć mam nadzieję, że nie będzie tego okazywał w meczach przeciwko Manchesterowi City – dodał.

Dyskusja