Getty Images

Jak donosi “The Telegraph”, Jack Grealish rozważa opuszczenie latem Aston Villi, aby sprawdzić swoje umiejętności w grze na wyższym poziomie niż na Villa Park, pomimo tego że sam zawodnik jest długoletnim fanem swojego obecnego klubu.

24-latkiem interesują się m.in. oba kluby z Manchesteru. Aston Villa, której utrzymanie w Premier League wciąż pozostaje niepewne w tym sezonie, ma być świadoma tego, że wraz z zakończeniem obecnej kampanii prawdopodobnie otrzyma oferty za swojego kapitana.

Jack Grealish nigdy nie ukrywał, że oprócz samej gry na Villa Park, jest też wielkim fanem klubu z Birmingham od 6. roku życia i że od zawsze marzył o grze w tej drużynie.

Osoby bliskie zawodnikowi mają jednak uważać, że jest możliwe, że odejdzie on z Aston Villi, ale tylko w przypadku, gdy zgłosi się po niego naprawdę wielki klub z Anglii. Latem 2018 roku 24-latka próbował już pozyskać Tottenham, wykładając 25 milionów funtów, ale ekipa z Birmingham odrzuciła wtedy tę ofertę.

Grealish ostatecznie pozostał na Villa Park, gdzie pomógł drużynie w awansie do Premier League, a w obecnej kampanii jest kluczowym zawodnikiem u Deana Smitha.

Manchester United miał ustawić sobie za priorytet sprowadzenie latem 24-latka, z uwagi na to, że inny cel klubu z Old Trafford, James Maddison, jest bliski podpisania nowej umowy z Leicester City i jego transfer byłby znacznie trudniejszy oraz kosztowniejszy.

Także Pep Guardiola wyrażał się ostatnio bardzo pochlebnie na temat Grealisha, bowiem Manchester City zmierzy się niebawem w finale Carabao Cup właśnie z Aston Villą.

– Aston Villa ma w składzie jednego z najlepszych piłkarzy Premier League. Jestem jego wielkim fanem – mówił Hiszpan.

Jack Grealish strzelił w tym sezonie 9 bramek w 27 występach w ekipie z Birmingham. 24-latek gra głównie jako ofensywnie usposobiony lewoskrzydłowy, ale podczas meczów na własnym boisku grywa też jako nieco głębiej cofnięty zawodnik.

Przeczytaj także:  Ramon Calderon: Cristiano Ronaldo miał umowę z Realem na długo przed transferem

Dyskusja