Wywiad z Masonem Greenwoodem dla SoccerBible: robię cały czas to samo, tylko na większej scenie

Źródło:soccerbible.com

Fani Manchesteru United mają pełne prawo być podekscytowani Masonem Greenwoodem, który trzynaście ze swoich dotychczasowych osiemnastu lat życia spędził w klubie z Old Trafford, przechodząc przez kolejne szczeble drużyn młodzieżowych, aż do dość regularnych występów w pierwszym zespole.

18-latek jest w obecnym sezonie, obok Marcusa Rashforda i Anthony’ego Martiala, najlepszym strzelcem klubu z Old Trafford. Przebicie się do pierwszej drużyny w poprzedniej kampanii sprawiło też, że Anglik po raz pierwszy znalazł się w grze FIFA 20, gdzie został określony “przyszłą gwiazdą”.

W wywiadzie dla portalu soccerbible.com Greenwood opowiada o swoich początkach w pierwszej drużynie Manchesteru United, a także o tym co się zmieniło w porównaniu do jego niedawnej gry na szczeblach młodzieżowych. Anglik porusza także kilka tematów pozaboiskowych.

WYWIAD Z MASONEM GREENWOODEM DLA SOCCERBIBLE

Mason, za tobą dwa pracowita lata. Twój pierwszy okres przygotowawczy z seniorską drużyną zaliczyłeś w 2018 roku w Stanach Zjednoczonych. Co zapamiętałeś z tamtego okresu i w jaki sposób różniło się to od tego typu wyjazdów z młodzieżowymi drużynami?

– To był naprawdę inny poziom. Tłumy zgromadzone na stadionach były znacznie większe niż te, do których byłem przyzwyczajony podczas swojej dotychczasowej gry. Było też wielu fanów drużyny z całego świata. To było dobre doświadczenie. Pojechałem tam z takimi napastnikami jak Anthony Martial, Marcus Rashford, Alexis Sanchez i Romelu Lukaku. To był dla mnie najlepszy z możliwych sposobów do nauki, podglądając jak pracują topowi napastnicy i snajperzy. To było dla mnie coś wspaniałego. Wszyscy się mną opiekowali i pomagali mi zarówno na boisku, jak i poza nim.

3-mason-greenwood-interview-min.jpg
Źródło: soccerbible.com

Po tym tournee podpisałeś swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Czy czułeś się trochę jakbyś był na jakichś  testach, mając szansę zaimponowania innym i zapracowania na tę umowę?

– Nie, tak naprawdę to wszystko było akurat naturalne. Po prostu dałem sobie czas i skoncentrowałem się. Wiedziałem, co muszę zrobić i po prostu ciężko pracowałem, aby w każdej możliwej stuacji robić odpowiednie rzeczy. Podpisałem swój profesjonalny kontrakt, ale najcięższa praca wciąż jest przede mną.

Zaliczyłeś swój debiut w seniorskiej drużynie Manchesteru United w wyjazdowym meczu przeciwko PSG w Lidze Mistrzów. Jakie myśli przechodziły wtedy przez twoją głowę, gdy menedżer powiedział ci, abyś się szykował do wejścia na boisko?

– Oczywiście byłem podekscytowany, ale trzymałem swoją głowę uniesioną i po prostu skoncentrowałem się na tym, co musiałem zrobić. Menedżer zaufał mi i wprowadził mnie na boisko w meczu Ligi Mistrzów, a ja po prostu chciałem mu odpłacić się za to zaufanie. Do był mój debiut, ale podszedłem do tego spotkania, jakbym miał wejść na boisko. Trzeba mieć takie nastawienie, aby być zawsze gotowym na to, gdy już ma to miejsce.

Przeczytaj także:  "The Telegraph": Man Utd liczy, że Luke Shaw wznowi treningi przed nowym sezonem

2-mason-greenwood-interview-min.jpg
Źródło: soccerbible.com

Gdy już wsiadłeś w samolot powrotny do Anglii to czułeś, że to jest to, że zaliczyłeś swój debiut w pierwszej drużynie i nikt ci już tego nie odbierze?

– To oczywiście było dobre uczucie. Otrzymałem wiele wiadomości od mojej rodziny i przyjaciół, którzy gratulowali mi, ponieważ to też było nasze wielkie zwycięstwo, co sprawiło, że ten debiut nastąpił w wyjątkowym meczu. Byłem zadowolony, ale szczerze mówiąc to, co miałem w głowie, to po prostu chęć kontynuowania tego i zaliczenia kolejnego występu.

Przeczytaj także:  Man Utd na czele tabeli Premier League odkąd Bruno Fernandes dołączył do klubu

W obecnym sezonie dość regularnie strzelasz bramki dla pierwszej drużyny. Czujesz się teraz innym piłkarzem w porównaniu do poprzedniej kampanii?

– Dobrze było zagrać do tej pory w kilku wielkich meczach ligowych oraz pucharowych pierwszej drużyny, ale wciąż robię to samo, co robiłem w zespole U-23 oraz w drużynach młodzieżowych. Uważam, że muszę ufać tym rzeczom, które sprawiły, że jestem teraz tu, gdzie jestem. Staram się je robić dalej, ale tym razem w pierwszej drużynie.

6-mason-greenwood-interview-min.jpg
Źródło: soccerbible.com

Marcus Rashford przeszedł przez podobną ścieżkę kariery co ty. Czy widzisz w nim nie tylko przyjaciela, ale także wzór do naśladowania?

– Tak, zdecydowanie. Marcus [Rashford] był w Akademii i przeszedł przez szczeble młodzieżowe. Czuję się, jakbym podążał jego śladami. Jest kilka lat starszy ode mnie, ale zdecydowanie mogę czerpać wiele inspiracji od niego i tego, co już osiągnął. Znam go od dawna, Dlatego też wiele można się nauczyć przebywając blisko niego.

W poprzednim sezonie przedarłeś się do pierwszej drużyny. Czy minione lato było jakieś inne w twoim odczuciu, wchodząc w sezon, który już jest największym w twojej dotychczasowej karierze?

– Nie powiedziałbym, że czułem się inaczej, ponieważ byłem przyzwyczajony do gry w piłkę na poziomie młodzieżowym i w kadrze do lat 23, więc dla mnie to było to samo, tyle że na większej scenie. Cały czas pozostawałem skoncentrowany i skupiony, jak to ma miejsce każdego dnia.

7-mason-greenwood-interview-min.jpg
Źródło: soccerbible.com

Ludzie mówią, że jesteś obunożny. Czy to prawda?

Przeczytaj także:  Mason Greenwood w trójce najszybszych piłkarzy Premier League

– Tak, czuję się komfortowo używając do gry każdej ze swoich stóp.

Czyli jak podchodzisz do wykonania rzutu karnego, to którą stopą decydujesz się strzelać?

– Używam swojej prawej nogi do wykonywania rzutów karnych.

Dlaczego akurat tej?

– Swego czasu używałem lewej nogi przy rzutach karnych, ale teraz wykonuje je prawą nogą, ponieważ gdy byłem młodszy to zdarzyło mi się nie trafić jednej “jedenastki” w meczu przeciwko Manchesterowi City i wtedy uderzałem lewą nogą.

Czy zwracasz dużo uwagi na to, co mówi się w mediach?

– Nie, tak naprawdę w ogóle się tym nie zajmuje. Skupiam się tylko na tym, co związane z boiskiem. Wiem, co muszę na nim zrobić i ciężko pracuję, aby to osiągnąć. Nie muszę znać żadnych historii. Oczywiście zawsze jest dobrze usłyszeć coś miłego o sobie, ale to ma znaczenie tylko wtedy, gdy te słowa wychodzą od osób, które się liczą.

Co z twoim kontem na Instagramie? Przez ostatni rok liczba obserwujących cię osób gwałtowanie wzrosła…

– Tak. Nie jestem zbytnio zżyty z mediami społecznościowymi, ale trzeba przyznać, że to świetny sposób na interakcje z fanami. Fani wyrażają się naprawdę pozytywnie na moim koncie, co jest miłe.

5-mason-greenwood-interview-min.jpg
Źródło: soccerbible.com

Wiele pochwał otrzymujesz ze względu na swoją szybkość. W twojej rodzinie jest historia związana z lekkoatletyką. W jakich sportach byłeś dobry w szkole?

– Zazwyczaj grałem po prostu w piłkę. Do tego trochę lekkoatletyki, rugby. Wszystkie sporty tak naprawdę. Zawsze byłem dobry w zawodach lekkoatletycznych w szkole.

Jeżeli mógłbyś wybrać do konkurencji 4×100 m sprintem, to kogo wziąłbyś do swojej drużyny z obecnych kolegów z klubu?

– To trudne pytanie, ponieważ mamy w drużynie kilku naprawdę bardzo szybkich piłkarzy. Wziąłbym jednak ze sobą Marcusa Rashforda jako tego, który kończyłby bieg. Także Brandona Williamsa, jest jak błyskawica. Do tego Anthony Martial i prawdopodobnie Diogo Dalot, ponieważ on też jest bardzo szybki.

Nie wskazałeś siebie i pozostawiłeś poza konkurencją także Daniela Jamesa?

Przeczytaj także:  Bruno Fernandes i Anthony Martial nominowani do PFA Fans Player of the Month za okres czerwiec-lipiec

– No tak. Czy może to być w takim razie konkurencja 6×100 m?

Pokazujesz swoje ubrania i preferowaną modę. Czy w tym wieku rozwinąłeś już tego typu zainteresowania?

– Mam podpisany kontrakt sponsorski z Nike odkąd byłem dość młody. Noszę więc wiele ich ubrań, ale teraz gdy jestem już w pierwsze drużynie, to noszę też inny styl ubrań, gdy wychodzimy gdzieś na wspólne posiłki czy w innej sprawie.

Przeczytaj także:  Anthony Martial z najładniejszą bramką lipca w Manchesterze United

Czy jest ktoś, kto wpływa na to, co zakładasz na siebie?

– Szczerze mówiąc to nie bardzo. Po prostu wybieram to, co mi się podoba. Każdy ma swój własny styl w klubie, ponieważ nasza drużyna składa się z zawodników z wielu narodowości i kultur. Dobrze jest też zobaczyć nowe rzeczy, które mogą sprawiać dobre wrażenie w odbiorze. Staram się jednak być po prostu sobą. Nie myślę nad tym za dużo.

W odniesieniu do gry FIFA, czy pamiętasz kiedy po raz pierwszy się w niej pojawiłeś?

– To pierwszy rok, w którym w niej jestem! Nie było mnie w niej w zeszłym roku, więc byłem naprawdę podekscytowany tym, że będę w niej w tym roku. Gram w nią odkąd pamiętam, więc bycie postacią w tej grze i możliwość gry samym sobą, są niewiarygodne. Myślę, że to wielki moment, gdy ktoś po raz pierwszy pojawia się jako postać w grze FIFA, więc zachowam tę kopię dla siebie.

Jesteś zadowolony ze swoich ocen?

– Tak, jestem zadowolony ze swoich ocen i jestem naprawdę szczęśliwy, że określono mnie jako FIFA 20 Future Star [przyszła gwiazda – wyj. red.]. Oczywiście jestem podekscytowany tym i chcę dojść do poziomu 90. Daj mi dobry powód na to, abym zaczął grać sobą, gdy będę grał w Ultimate Team!

8-mason-greenwood-interview-min.jpg
Źródło: soccerbible.com

Który z piłkarzy jest jednym z najlepszym, przeciwko którym grałeś w tę grę?

– Szczerze mówiąc to sam jestem w nią całkiem dobry. Jednak wiesz co? Każdy w klubie jest całkiem niezły w tę grę. Nie wydaje mi sie, abyśmy mieli najlepszego gracza. Każdy jest na podobnym poziomie, więc jest spore współzawodnictwo, gdy każdy gra z każdym i próbuje na kimś wymóc popełnienie błędów. To samo jest z zawodnikami w reprezentacji Anglii. Jest kilku naprawdę dobrych w tę grę zawodników, ale każdy gra na wysokim poziomie, ponieważ po prostu często gramy w tę grę.

9-mason-greenwood-interview-min.jpg
Źródło: soccerbible.com

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Sytuacja kadrowa przed meczem z LASK Linz

W miniony weekend, po krótkich urlopach, "Czerwone Diabły" wróciły do treningów w ramach przygotowań do finałowego turnieju Ligi Europy,...

The Athletic: najlepsza 60 Premier League – nr 57, David de Gea

Serwis The Athletic zapoczątkował serię, w której ma zamiar przedstawić sześćdziesięciu zawodników, którzy mieli największy wpływ na dzisiejszą Premier...

“The Telegraph”: niepewna przyszłość Conte w Interze utrudnia sprzedaż Sancheza do Mediolanu

Odważne słowa, jakie Antonio Conte wypowiedział po ostatnim meczu Serie A z Atalantą, osłabiły jego pozycję na Giuseppe Meazza....

ESPN: piłkarze, którzy celowo będą kaszleć na rywali lub sędziów, będą mogli otrzymać kary indywidualne

W sezonie 2020/21, piłkarze będą mogli być karani za umyślne kaszlenie na piłkarzy lub arbitrów. Jest to kolejna zmiana...

Fabrizio Romano: rozmowy ws. Jadona Sancho na zaawansowanym etapie

Jeden z najlepiej poinformowanych w kwestii rynku transferowego dziennikarz, Fabrizio Romano, przedstawił nowe informacje dotyczące rozmów na linii Manchester...

Nemanja Vidić dla UTD Unscripted: jestem dumny z tego, co osiągnąłem z Rio Ferdinandem

Po Rio Ferdinandzie, także Nemanja Vidić podzielił się swoimi przemyśleniami w ramach cyklu UTD Unscripted. Serb przedstawił współpracę z...

Najnowsze doniesienia ws. Gabriela Magalhaesa

W niektórych mediach we Włoszech i Francji pojawiają się kolejne sugestie dotyczące oferty Manchesteru United, którą jakoby klub z...

Alexis Sanchez uwzględniony w kadrze Interu na finałowy turniej Ligi Europy

Oficjalna strona internetowa Interu Mediolan opublikowała w poniedziałek kadrę na finałowe zmagania tegorocznej edycji Ligi Europy. Wśród niej znalazł...

Najważniejsze

Fabrizio Romano: rozmowy ws. Jadona Sancho na zaawansowanym etapie

Jeden z najlepiej poinformowanych w kwestii rynku transferowego dziennikarz, Fabrizio Romano, przedstawił nowe informacje dotyczące rozmów na linii Manchester...

Mason Greenwood z premierową nagrodą Piłkarza Miesiąca w Man Utd

Mason Greenwood zdobył tytuł Najlepszego Piłkarza Miesiąca w Manchesterze United za okres lipiec 2020 roku. Dla 18-latka jest to...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
0