„Kicker”: Man Utd chciał zimą wypożyczyć Corentina Tolisso

Kicker Patryk Tabak

Jak poinformował „Kicker”, Manchester United w styczniu złożył Bayernowi ofertę wypożyczenia Corentina Tolisso. Francuz stracił miejsce w pierwszym składzie mistrza Niemiec, jednak z uwagi na zbyt wąską kadrę Bawarczyków nie dostał zgody na zmianę barw klubowych w środku sezonu.

Manchester United zaproponował Bayernowi półroczne wypożyczenie Corentina Tolisso – informuje „Kicker”. Bawarczycy nie zgodzili się jednak na propozycję „Czerwonych Diabłów” z powodu zbyt wąskiej kadry. Mistrz świata z 2018 roku musiał zostać w Monachium, choć jego pozycja nie jest zbyt mocna.

Pierwsza połowa obecnego sezonu nie była dla Francuza sukcesem. Zagrał osiem razy i zdobył jednego gola – w wygranym 4:0 wyjazdowym meczu z Fortuną. Nie zanotował ani jednej asysty i tylko trzykrotnie przebywał na murawie od pierwszego do ostatniego gwizdka. Zdecydowanie lepiej było w Lidze Mistrzów – tam w pięciu meczach strzelił dwa gole i trzy razy asystował przy trafieniach kolegów.

W 2020 roku sytuacja nie uległa zmianie. Dwa mecze Tolisso przesiedział na ławce rezerwowych, a dwa razy był wpuszczany z ławki. Łącznie w tym roku rozegrał około 15 minut. Francuz nie może być z takiego stanu rzeczy zadowolony. Jego frustracja była widoczna jeszcze za czasów Niko Kovaca, jednak po zmianie trenera pozycja Tolisso w drużynie się nie poprawiła.

Jego kariera w Monachium stanęła na zakręcie we wrześniu 2018 roku – wtedy, w meczu 3. kolejki Bundesligi z Bayerem Leverkusen zerwał więzadło krzyżowe. Zdołał wrócić na 25 minut w finale Pucharu Niemiec (wygrana 3:0 z Lipskiem), jednak nie dał rady wywalczyć miejsca w pierwszym składzie.

Umowa Tolisso, który w 2017 roku przyszedł z Lyonu za 41,5 miliona funtów, obowiązuje do 2022 roku. Resztę tego sezonu musi wykorzystać więc na przekonywanie trenera do swoich umiejętności. Nie będzie to łatwe, gdyż włodarze Bayernu są bardzo zainteresowani sprowadzeniem Kaia Havertza. Miałby on być sprowadzony na pozycję numer 8, czyli dokładnie taką, jaką preferuje Tolisso.

Kupno pomocnika Bayeru wymagałoby dużych nakładów finansowych, a jak wiemy Bawarczycy nie zawsze są skłonni do wyłożenia dużych pieniędzy. Kluczowe mogą być więc środki pozyskane ze sprzedaży Corentina Tolisso. Do końca sezonu Francuz pozostanie jednak w Monachium, gdyż kadra Bayernu jest zbyt wąska, by można sobie było pozwolić na odejście pomocnika.