Getty Images

Co rusz docierają do nas wieści, że szerząca się epidemia zbierającego śmiertelne żniwo koronawirusa, wpływa na różne aspekty związane z codziennym funkcjonowaniem Manchesteru United.

Choć do tej pory ten groźny wirus zaatakował ze wzmożoną siłą przede wszystkim Azję, a tam głównie Chiny, to został już wykryty w różnych krajach na różnych kontynentach.

Przez swój niedawny pobyt w Chinach, do Hiszpanii razem z pierwszą drużyną Manchesteru United nie mógł ostatnio polecieć ściągnięty w styczniu na Old Trafford na zasadzie wypożyczenia z Shanghai Shenhua, Odion Ighalo.

Ponadto “Czerwone Diabły” rozważają już profilaktycznie zmianę środowiska letnich przygotowań do sezonu 2020/2021. Do tej pory preferowanym kierunkiem klubu z Old Trafford była Azja, ale coraz częściej mówi się, że z uwagi na panującą tam epidemię, ostatecznie Manchester United wróci do Stanów Zjednoczonych.

Teraz “Daily Mail” przekazało, że nawet krótki obóz treningowy w Hiszpanii, z którego “Czerwone Diabły” mają wrócić już w piątek, nie uniknął zakłóceń spowodowanych sytuacją z koronawirusem.

Początkowo Ole Gunnar Solskjaer i spółka mieli zatrzymać się w ośrodku Westin La Quinta Golf Resort and Spa w Benahavis. Jednak okazało się, że kilka dni wcześniej przebywali w nim piłkarze chińskiego Dalian Yifang, którego obecnie prowadzi znany hiszpański trener, Rafael Benitez, który w wywiadzie dla serwisu The Athletic przyznał, że nigdy nie spotkał się z czymś takim, co obecnie dzieje się wokół klubu, w którym pracuje.

Man United were due to stay at the Westin La Quinta Golf Resort and Spa in Benahavis, Spain
Źródło: Daily Mail

Ostatecznie, w ramach środków ostrożności, zdecydowano się zmienić lokalizację bazy treningowej “Czerwonych Diabłów” na pięciogwiazdkowy hotel Kempinski, położony niedaleko Estapony. Piłkarze i sztab Manchesteru United już w piątek mają wrócić z Hiszpanii do Manchesteru, gdzie wejdą w końcową fazę przygotowań do poniedziałkowego starcia ligowego z Chelsea.

A switch to the Kempinski, in nearby Estepona, was arranged amid coronavirus fears
Źródło: Daily Mail

Dyskusja