„ES”: MU odpuścił Ziyecha, ponieważ ma inne cele na letnie okienko

Evening Standard Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Hakim Ziyech, który po sezonie przejdzie z Ajaksu do Chelsea, znajdował się w kręgu zainteresowań Manchesteru United. Ole Gunnar Solskjaer uznał jednak, że najlepszym wyjściem będzie ofensywa po Jadona Sancho – tak przynajmniej twierdzi James Robson z „Evening Standard”.

Manchester United otrzymał od Borussii Dortmund informację, że Jadon Sancho będzie dostępny na rynku transferowym po zakończeniu sezonu. Z tego powodu zdecydował się nie podejmować działań transferowych w kwestii Hakima Ziyecha. Transferowi Marokańczyka miał sprzeciwiać się Ole Gunnar Solskjaer. Ostatecznie 26-latek latem do Chelsea, o czym w czwartek poinformował klub z Londynu.

Sancho jest celem marzeń Man Utd od ponad roku, jednak do tej pory Borussia nie była chętna do sprzedaży Anglika, a sam piłkarz chciał pozostać na Signal Iduna Park. „Żółto-czarni” zmienili jednak swoje podejście, a sam piłkarz po wielu zawirowaniach w tym sezonie chce opuścić Niemcy. Manchester United jest gotowy, aby stoczyć walkę o 19-latka z najlepszymi klubami Europy.

„Czerwone Diabły” są pewne, że są na lepszej pozycji niż Chelsea. Potencjalną przeszkodą jest marzenie Sancho, wycenianego obecnie na ponad 100 milionów funtów, który na pewnym etapie kariery chciałby zagrać w Hiszpanii. Anglikiem interesują się także Real MadrytBarcelona, przez co skrzydłowy mógłby przychylniejszym okiem spojrzeć na Półwysep Iberyjski.

Manchester City sprzedając Brahima Diaza do Realu Madryt zawarł w klauzuli czterdziestoprocentową kwotę sprzedaży, jeśli piłkarz trafiłby w przyszłości na Old Trafford (w przypadku transferu do jakiegokolwiek innego klubu, taka klauzula wyniosłaby 15%). W przypadku Sancho takiego zapisu jednak nie ma. Do jego sprowadzenia Man Utd niemal na pewno musiałby pobić swój rekord transferowy, który wynosi 89 milionów funtów zapłaconych Juventusowi za Paula Pogbę.

Jadon Sancho jest postrzegany jako idealne rozwiązanie na problemy trapiące Manchester United na prawej stronie. W tym sezonie Ole Gunnar Solskjaer wystawiał na tej pozycji różnych zawodników, dla których ta pozycja nie była nominalną – Juana MatęMasona Greenwooda czy Daniela Jamesa.

W kręgu zainteresowań znalazł się także Hakim ZiyechAjaxu oraz Kai Havertz Bayeru Leverkusen. Uznano jednak, że James Maddison oraz Jack Grealish lepiej wpłyną na poprawę jakości zespołu. Rozważane jest także sprowadzenie Jude’a BellinghamaBirmingham.

Wstępny zarys polityki transferowej „Czerwonych Diabłów” w najbliższym czasie wytyczył już Ed Woodward.

– Kładziemy nacisk na połączenie doświadczenia oraz najlepszych młodych piłkarzy z potencjałem do dalszego rozwoju. Chcemy zarówno absolwentów naszej akademii, jak i wysokiej jakości nowych zawodników. Nasz proces rekrutacyjny skupia się na analizie i selekcji zawodników w trakcie sezonu z myślą o kolejnym letnim okienku. Nadchodzące lato będzie pełnić bardzo ważną rolę w odbudowie zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze