Getty Images

Nic się nie zmieniło w sprawie Paula Pogby. Francuski pomocnik nadal chce opuścić Manchester United – informuje uznany włoski dziennikarz, Fabrizio Romano. Klub z Old Trafford ustalił już ponoć cenę wywoławczą za 26-latka na poziomie 100 milionów euro.

Paul Pogba chce opuścić Manchester United latem. Operację może utrudnić klub, który żąda za pomocnika 83 milionów funtów (100 milionów euro). Najbardziej zainteresowanymi Francuzem klubami są Juventus i Real Madryt, ale oba zespoły mają uważać, że cena ustalona przez ekipę z Old Trafford jest zbyt wysoka.

Pogba jest przekonany, że odejście z Old Trafford byłoby najlepszym wyjściem dla wszystkich stron. W czwartek wieczorem agent Francuza, Mino Raiola, zasugerował że jego klient nie miałby nic przeciwko powrotowi do Turynu.

Holenderski agent włoskiego pochodzenia zapowiedział także, że będzie starał się obniżyć wymagania Manchesteru United, tym bardziej, że po tym sezonie Pogbie zostanie tylko rok ważnego kontraktu (przy czym “Czerwone Diabły” mają opcje jego automatycznego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy).

– Pogba we Włoszech czuje się jak u siebie w domu. Włochy to jego drugi dom, tak samo czuje zresztą Zlatan Ibrahimović. Dlatego Paul mógłby chcieć wrócić do Turynu. Będziemy o tym rozmawiać zaraz po Euro 2020 – mówił Raiola.

– Pogba zawsze chce grać na najwyższym poziomie… ale nie może uciec z Manchesteru teraz, w tej chwili, gdy klub nie przeżywa swojego najlepszego okresu – dodał.

W tym sezonie Pogba zagrał dla Man Utd tylko osiem razy, co jest spowodowane kontuzją. Klub w tym momencie ma nadzieję, że końcówka sezonu (a piłkarza uznaje się już za bliskiego dojścia do pełnej sprawności) oraz dobry występ na mistrzostwach Europy umocni pozycję Manchesteru United w sprawie żądanej opłaty.

Przeczytaj także:  Jurgen Klopp: nikt inny nie miał szans pozyskać Erlinga Haalanda

Wiosną Raiola planuje negocjować z “Czerwonymi Diabłami”, aby ustalić ich plany dotyczące ewentualnego przedłużenia kontraktu z Pogbą. Jeśli jakakolwiek oferta nie spełni oczekiwań piłkarza, poinformuje też zapewne klub, że jego klient chce odejść z Old Trafford.

Dyskusja