Getty Images

Jak przekazuje Fabrizio Romano, Tahith Chong ma poważnie rozważać ofertę dołączenia do Interu w najbliższe lato. Klub z Mediolanu ma mocno naciskać i jest przekonany, że uda mu się pozyskać na zasadzie wolnego transferu 20-latka, którego kontrakt z klubem z Old Trafford wygasa pod koniec czerwca tego roku.

Holenderski napastnik miał, zdaniem Fabrizio Romano, otrzymać od Interu propozycję kontraktu obowiązującego do 2025 roku, którego wartość wyceniona jest na 3 miliony euro, co będzie przekładać się na tygodniówkę rzędu 48 tysięcy funtów.

Tymczasem oferta przedłużenia obecnej umowy ze strony Manchesteru United ma być dla 20-latka nieprzekonująca. Tahith Chong dołączył do Akademii “Czerwonych Diabłów” z Feyenoordu latem 2016 roku.

Urodzony w Curacao młody Holender w tym sezonie wystąpił w ośmiu meczach Manchesteru United, ale jedynie w dwóch w Premier League – w obu przypadkach wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Agent piłkarza cały czas prowadzi rozmowy z klubem z Serie A, który oczekuje na odpowiedź na złożoną ofertę. Prowadzony przez Antonio Conte Inter Mediolan, w ciągu ostatnich miesięcy pozyskał aż trzech zawodników Manchesteru United – Ashleya Younga, Romelu Lukaku i Alexisa Sancheza.

Dyskusja